2021 yılında popüler olan meme coin Shiba Inu’nun varlığından hepimiz haberdarız.

Shiba Inu Neden Bu Kadar Popüler Oldu?

2021 yılında popüler olan meme coin Shiba Inu’nun varlığından hepimiz haberdarız. Dışarıdaki herkese sorsanız kripto para diye çoğu kişi önce Bitcoin’i sonrasında ise Shiba Inu’yu söyler. Biri kripto para birimlerinin amiral gemisi durumunda, diğeri ise daha yeni olmasına rağmen oluşturduğu hype ile gündemdeki yerini koruyor.

Oluşan hype Shiba Inu’ya tarihi bir kazanç sağladı. Yükseliş dalgası öylesine büyük oldu ki, kripto para birimi SHIB kendisine ilk 10 içerisinde yer buldu. Şimdi ise tüm zamanlar seviyesinden yaklaşık yüzde 75 geride.

Shiba Inu’nun bu kadar popüler olmasında kuşkusuz onun benzersiz piyasa dinamiklerine sahip oluşu yer alıyor. Ayrıca tüm dünyada görünür ve belirir olmasının da etkisi son derece büyük.

Tabi konu sadece yatırımcı ilgisi ile de açıklanamaz. Shiba Inu’nun hamleleri de popülerlikte son derece etkili. Örneğin 2021 yılının Temmuz ayında Shiba Inu merkezi olmayan borsa ShibaSwap’ı piyasaya sürdü. Ayrıca dünyanın önde gelen borsalarında Shiba Inu listelendi.

ShibaSwap’ın piyasaya sürülmesiyle birlikte yeterli likidite toplanmış oldu. Ayrıca Shiba Inu sahiplerinin pasif gelir elde etmelerini sağlayan staking ile de proje önemli bir hamle daha yapmış oldu.

İşte bütün bu saydıklarımız meme token Shiba Inu’yu çok önemli seviyelere getirdi. Popülerlik halen daha devam ediyor. Metaverse admı ise Shiba Inu için eşsiz bir kazanım oluşturabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ