Kripto para dünyasında 2021 yılının meme token’ler için ne kadar hareketli geçtiğini hepimiz hatırlıyoruz.

Kripto para dünyasında 2021 yılının meme token’ler için ne kadar hareketli geçtiğini hepimiz hatırlıyoruz. Özellikle Shıba Inu(SHIB) meme token’ler arasında öne çıkan projelerden birisi oldu. Projenin piyasaya sürdüğü token arzının yarısını Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’e hediye etmesi ise ayrı bir olay oldu.

Shıba Inu’nun geçtiğimiz hafta 400 milyon adet token yakını ise ses getirdi. Bu durum Shıba Inu’nun token arzını azalttığı için fiyata ve projeye de olumlu yansıyacak gibi duruyor.

Shıba Inu’nun önümüzdeki günlerde önemli gelişmelere imza atacağına dair haberleri daha önce sizlere sunmuştuk. Tabi popüler bir meme token Shıba Inu’nun balinaların dolar bazında en büyük token pozisyonu olduğunu unutmayalım.

Shıba Inu’da bu gelişmeler yaşanırken kripto para piyasasında da genel bir iyimserlik havasının olduğunu görüyoruz. Piyasanın uzun bir aradan sonra 2 trilyon dolarlık piyasa değerini aşması önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Bu aşamadan sonra bir miktar geri çekilme şeklinde bir ihtimal belirse de piyasanın çift haneli yükselişlere de gebe olduğu vurgulanıyor. Bu noktada balina hareketleri de önem kazanıyor.

Ses getiren hamlelerin önümüzdeki zaman dilimlerinde daha fazla olacağını beklesek de piyasadaki gelişmelerin FED’in bundan sonraki faiz artırımlarına göre şekillenebileceğini söyleyebiliriz. Jeopolitik riskler ise bundan sonraki sürecin bir parçasını oluşturuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ