Shiba Inu Lands, The Sandbox, Decentraland ve CryptoVoxels gibi projelerle rekabet edecek.

Shiba Inu Lands, The Sandbox, Decentraland ve CryptoVoxels gibi projelerle rekabet edecek.Shiba Inu geliştiricileri, Shiba Lands adlı yeni bir projeyi duyurarak metaverse oyunlarını hızlandırdılar. “Çok yakında” satışa sunulacak dijital gayrimenkullerin satın alınmasına izin verecek.

ShibaSwap merkezi olmayan borsanın yerel tokeni olan Doge Killer (LEASH) sahipleri, geliştiriciler tarafından oluşturulan bir kuyruk sistemine göre ilk satış aşamasına verilecek. Arazinin geri kalanı, ilk satıştan kısa bir süre sonra açılacak.

U.Today tarafından bildirildiği üzere, geliştiriciler kısa süre önce kripto para biriminin meta veri deposu alanına girişini duyurdular. Kullanıcıların kendilerini Shiba Inu ekosisteminin çeşitli unsurlarını birleştirecek sanal bir dünyaya sokmalarına izin verecek.

Dijital paranın meta verisi geçici olarak “Shibverse” olarak adlandırıldı. Gerçek adının bu ay ekip tarafından açıklanması bekleniyor.

Shiba Inu ekibi, yakın tarihli bir blog gönderisinde yeni ortaklıklar hakkında da bilgi verdi:

    Son olarak, bu proje hakkında bazı TOP ortaklarla zaten görüşüyor ve görüşüyoruz. Hepsi bu heyecan verici yeni ortamın büyük bir enerjiyle ve amaçlandığı şekilde karşılanabilmesi için.

Metaverse'nin Kambriyen Patlaması

Metaverse ile ilgili tokenler, teknoloji devi Facebook'un Meta olarak yeniden markalanmasının ardından Kasım ayı başlarında büyük bir ralliye çıktı. Ethereum tabanlı sanal gerçeklik platformu Decentraland'ın yerel tokeni olan MANA, metaverse ile ilgili diğer projelerle birlikte çatıdan geçti.

Meta'nın sanal gerçeklik konusundaki büyük bahsi, metaverse arazi parsellerine olan talebi önemli ölçüde artırdı. Decentraland'daki bir sanal arazi parçası, Kasım ayı sonlarında göz kamaştırıcı bir şekilde 2,4 milyon dolara satıldı.

Rapçi Snoop Dogg, bir başka önde gelen metaverse platformu olan The Sandbox ile bir ortaklık duyurdu ve birisi, sanal dünyada yıldızın komşusu olmak için 450.000 dolar harcadı.

Facebook'un liderliğini takip eden Adidas, Walmart ve YouTube gibi diğer büyük şirketler de teknolojideki en yeni trend olarak şekillenen metaverse'i araştırıyor. Roblox CEO'su David Baszucki, metaverse pazarının 200 milyar dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ