Shibarium beta için halka açık belgeler yayınlandı.

Shiba Inu

Shibarium beta için halka açık belgeler yayınlandı. Kripto alanındaki köklü platformlara kıyasla bazı önemli faydalarını ve gücünü açıklıyor.

Shiba Inu geliştiricileri Shibarium beta için kamuya açık belgeler yayınladıkça, merakla beklenen blockchain katman 2 çözümlerinin lansmanı, Shibarium hızla yaklaşıyor. Bu proje ilk olarak Shiba Inu'nun yaratıcısı Ryoshi tarafından gerçek ademi merkeziyetçiliğe ulaşmak için önerildi. Ryoshi, topluluğun düşük maliyetli bir blockchain çözümüne sahip olması gerektiğine inanıyor. Belgeye göre ekip, Shib Ethereum ağına güvendiği için Shiboshi NFT'lerini büyük ölçüde etkileyen yüksek işlem ücretleri de dahil olmak üzere Ethereum'un çeşitli zorluklarla nasıl karşılaştığını gözlemledi.

Shiba Proje Lideri Shytoshi Kusama'ya göre Shibarium, üzerine inşa edilen hizmetler, oyunlar ve uygulamalar için düşük ücretler sunacak.

Belge, Shibarium'un güvenlik, şeffaflık, verimlilik, maliyet etkinliği ve ademi merkeziyetçilik gibi bazı önemli faydalarını sunuyor. İlk olarak, platform çok güvenli ve kurcalamaya karşı korumalıdır ve son derece hassas verileri iletebilir. Kullanıcıların BONE tokenlerini ağın bir parçası olarak stake etmelerini sağlamak için bir Proof-of-Stake algoritması dikkatlice seçildi. Merkezi olmayan doğası, tek bir kontrol biriminin olmamasından kaynaklanıyordu. Toplu olarak blok zincirinin bir kopyasını tutan bir bilgisayar ağı, herhangi bir kişi veya kuruluş tarafından manipülasyona karşı bağışık olmasını sağlamak için kullanıldı.

Shibarium'un PoS (Proof-of-Stake) zinciri, işlemleri işlemek için yan zincirleri kullanır, bu da benzersiz işlem hızı ve maliyet verimliliği sağlar. PoS ayrıca, güvenilir Plazma köprü çerçevesini ve merkezi olmayan bir PoS doğrulayıcıları ağını kullanarak varlık güvenliğini garanti eder.

Shibarium'un Bazı Özellikleri

Ayrıca platformun herhangi bir organizasyonun, ürünün, platformun, projenin, topluluğun veya simgenin gereksinimlerine göre ölçeklendirmek ve ayarlamak için tasarlandığı belirtildi. Shibarium'un başlıca ERC standartlarıyla uyumlu olması ve sorunsuz entegrasyon sağlaması amaçlanmıştır. Ayrıca, güvenliği garanti etmek için doğrulayıcılar ve kontrol noktaları Ethereum'a aktarılır. Kullanıcıların meşgul olmasını ve odaklanmasını sağlamak için uygulamaların, oyunların, meta veri depolarının ve diğer yardımcı programların oldukça kabul edilebilir bir hıza sahip olması sağlandı. Shibarium, Ethereum'un saniye başına işlem hızından daha iyi performans gösterme yeteneğine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.

Köprüleme, para yatırma ve çekme işlemlerinin sorunsuz ve etkili olmasına ek olarak Shibarium, Ethereum'un güvenlik özelliklerini korur. Belge ayrıca işlemlerin son derece düşük olduğunu ve 0,01 doların altında tutulduğunu doğruluyor. Bu, işlemlerin maliyetini Ethereum'dan yaklaşık 10.000 kat daha düşük yapar. EIP 1559 tokenlerinin yakılmasının deflasyonist token ekonomisine ve daha öngörülebilir gas ücretlerine yol açacağını da not etmek önemlidir.

Belgede Ethereum ve Shibarium Köprüsünden De Bahsediliyor

Ağ köprüsü hızlı, uygun maliyetli ve esnek olacak şekilde tasarlanmıştır ve aynı zamanda bir ölçeklendirme çözümü olarak da hizmet eder. Hız ve ademi merkeziyetçiliğe öncelik vermek için ikili bir konsensüs mimarisi (Plazma + PoS platformu) kullanır ve EVM desteğiyle birlikte yan zincirlerinde kasıtlı olarak keyfi durum geçişlerini etkinleştirmiştir.

Köprüyü geçen token, dolaşımdaki arzını değiştirmez. Platform, Ethereum ağından ayrıldığında aynı sayıda tokeni (1:1) sabitlenmiş bir tokenle basar. Ethereum ağına geri taşımak için token Shibarium ağında yakılır ve Ethereum ağında kilidi açılır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ