Son günlerin en popüler kripto parası hiç şüphesiz Shiba Inu (Shib).

Son günlerin en popüler kripto parası hiç şüphesiz Shiba Inu (Shib). Elon Musk’ın tweet’i ve sosyal medyada örgütlenen Shiba yatırımcıları sayesinde Shiba fiyatlarında olağan üstü değer artışı yaşandı. Çok kısa sürede Shiba’ya 1 koyanlar karşılığında 13-14 katını aldılar.

 

Shiba, 28 Ekim 2021’de 0.00008865 doları gördükten sonra geri çekilmeye başladı. Yazının kaleme alındığı saatte 0.000051 dolar bandında işlem görüyor. Aşırı yükselen kripto paraların aşırı değer kaybetmesi Newton Kanunları ile açıklanabilir. Ancak Shiba çevresinde dikkat çeken hareketlenmeler var. Bu hareketlenmeler ister istemez akıllara dump korkusunu getiriyor.

Shiba zenginleri ve balinaları yüklü miktarda Shiba token transfer etmeye başladı. Belki de hazır fiyatlar yükselmişken bozdurmanın derdindeler.

Kâr cebe yakışır misali hazır fiyatlar bu kadar yükselmişken Shiba bozduranlar mutlaka vardır. Olmasa fiyatlar 0.000088 dolardan 0.000051 dolara kadar gerilemezdi.

Şimdi sorulması gereken soru Shiba daha da geriler mi? Bu sorunun cevabına biraz teknik bakmak gerekiyor. Shiba piyasalarda bir ihtiyaca cevap veriyor mu? Örneğin Ripple iyi bir değişim aracı. Bitcoin birikim aracı. Ethereum ise dApps’lere (merkezsiz aplikasyonlara) ve akıllı sözleşmelere ev sahipliği yapıyor. Peki Shiba ne yapıyor?


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ