Bu hafta şimdiye kadar, Shibarium testnet PuppyNet yaklaşık 3 milyon etkileşimli cüzdan adresinde bir artış gördü ve şu anda toplamda 13.977.905'e ulaştı.

Shibarium, Shiba Inu Ekosisteminin Büyümesini ve Sürdürülebilirliğini Artırmak İçin 500 Milyar Token Yakmaya ve Taban Ücretleri Bölmeye Hazırlanıyor

Bu hafta şimdiye kadar, Shibarium testnet PuppyNet yaklaşık 3 milyon etkileşimli cüzdan adresinde bir artış gördü ve şu anda toplamda 13.977.905'e ulaştı.
Bir Shiba Inu meraklısı, Shibarium'un hayata geçmesinin ardından her yıl 500 milyar SHIB tokeninin yakılmasına katkıda bulunabileceğini açıklıyor.

Geçen ay, Shiba Inu geliştiricileri, PuppyNet adlı Shibarium testnet'in lansmanını duyurdu ve o zamandan beri etkileşimli cüzdan adreslerinin sayısında keskin bir artış gördü.

PuppyScan'deki verilere göre, Shibarium test ağındaki etkileşimli cüzdan adreslerinin toplam sayısı şu anda 13.977.905'tir. Haftanın başından bu yana yaklaşık 3 milyon etkileşimli cüzdan adresinde bir artış oldu.

Şu an itibariyle, Shibarium testnet aka PuppyNet toplam 446.449 işlem ve toplam 446.449 blok kaydediyor. Shibarium, Shiba Inu ekosisteminin Ethereum blockchain ağı üzerine inşa edilmiş Layer-2 ölçeklenebilirlik platformudur.

Giderek daha fazla proje, Shibarium platformunun üzerine inşa etmeye ilgi gösterdi. Geçen hafta Koyo platformu, hazır olur olmaz Shibarium platformunda milyar dolarlık bir lansmana hazırlanacağını duyurdu. Koyo platformu, yerel Koyo Token'ını geçen ay ShibaSwapDEX'te piyasaya sürdü ve böylece Shiba Inu topluluğu içinde büyük bir popülerlik kazandı.

Benzer şekilde, MzeDex adlı başka bir yeni proje de Shibarium ekosisteminin bir parçası olmaya karar verdi. Ancak, Layer-2 Shibarium platformunun lansmanı önceki programından birkaç gecikmeyle karşı karşıya kaldığından, yatırımcıların yine de olaylara dikkat etmesi gerekiyor.

Öte yandan, şu anda Shibarium'un etrafındaki aldatmacaya güvenen birkaç dolandırıcılık platformu var. Son zamanlarda, Shiba Inu'nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, Shiba Inu topluluğuna durum tespiti ve araştırma (DYOR) yapmaları ve dolandırılmamaları için bir uyarı yayınladı. Ayrıca topluluğu, Shibarium'un henüz resmi bir jetonunun olmadığı konusunda uyardı.

Shibarium 500 Milyar Token Yakacak

Shiba Inu odaklı bir hesap SHIB PPP, kısa süre önce Layer-2 Shibarium protokolü aracılığıyla toplam Shiba Inu (SHIB) yakma beklentilerini açıkladı. Shibarium protokolü hayata geçtiğinde yılda 500 milyar SHIB yakabileceğini umuyor.

Shiba Inu'nun yerel tokeni SHIB için bu muazzam yanma oranı, ileride kripto para birimine daha büyük bir fiyat artışı sağlayacak.

Resmi belgelere göre, Shibarium'un taban ücreti, %70'i yakılacak ve %30'u ağı korumak için ayrılacak şekilde bölünecek.

BONE ve SHIB'in mevcut fiyatına dayanan SHIB PPP'nin yeni yanma tahminlerine göre, Shibarium yılda 500 milyar SHIB dijital para yakma oranına ulaşırsa etkilenecektir.

Shiba Inu geliştiricileri ayrıca ekosistemi daha da genişletmek için çalışıyor. Shiba Inu'nun baş geliştiricisi Shytoshi Kusama, yakın zamanda Telegram'da yayınlanan bir mesajda, Shibaswap 2.0'ın potansiyel sürümünü ima etti. Kusama, merkezi olmayan borsanın (DEX) daha gelişmiş bir yinelemesi üzerinde çalıştıklarını kaydetti.

Basın tarihi itibariyle, Shiba Inu'nun yerel kripto parası SHIB, %2,72 düşüşle 0,00001078 $'lık bir fiyat ve 6,3 milyar $'lık bir piyasa değeriyle işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ