Iotabee DEX, ShimmerEVM üzerinde, kullanıcıların varlıkları ShimmerEVM, IOTA Ana Ağı ve Ethereum arasında sorunsuz bir şekilde aktarmalarına olanak tanıyan bir köprü başlatır.

Shimmer, IOTA, Ethereum, Bitcoin ve Iotabee İle Mümkün Olan Her Şeyi Bağlayın

Iotabee DEX, ShimmerEVM üzerinde, kullanıcıların varlıkları ShimmerEVM, IOTA Ana Ağı ve Ethereum arasında sorunsuz bir şekilde aktarmalarına olanak tanıyan bir köprü başlatır.
Iotabee, köprülerin gerçekte nasıl çalıştığını ve bunların blockchain ekosisteminde olmasının önemini açıklıyor.

IOTA Vakfı'nın yakın zamanda Shimmer Network'ün lansmanı ve ardından ilgili projelerle yaptığı son ilerlemeyle, ekosisteme belirli sorunlara benzersiz çözümler sunan yeni oyuncular katıldı.

Geçen ay IOTA, ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir Shimmer protokolünün erişimini EVM uyumlu akıllı sözleşmeler üzerinde çalışan geniş bir blockchain kullanıcıları ve geliştiricileri topluluğuna genişleten ShimmerEVM test ağını piyasaya sürdü.

Bazı projeler, ShimmerEVM test ağına entegrasyon ve destek sunmaya başladı bile. ShimmerEVM'deki merkezi olmayan ticaret borsası Iotabee DEX, kısa süre önce köprünün ShimmerEVM test ağında test edilmek üzere yayında olduğunu duyurdu.

Bu, kullanıcıların varlıkları ShimmerEVM, IOTA Mainnet, Ethereum ve diğer blockchain platformları arasında sorunsuz bir şekilde aktarmalarına olanak tanır.

*Iotabee tarafından da belirtildiği gibi kullanıcılar basit adımlarla Iotabee köprüsünü kullanmaya başlayabilirler.
*İlk olarak, kullanıcıların cüzdanlarını IOTA'nın öz gözetim cüzdanı TanglePay veya önde gelen *Web3 cüzdanı Metamask üzerinde hazırlaması gerekiyor.
*Daha sonra, kullanıcılar ATOI ve MATIC test tokenlerini talep edebilirler.
*Kullanıcılar ayrıca Iotabee Discord kanalındaki hataları bildirebilir veya Zeely kanalındaki *Hatanın ekran görüntüsünü göndererek ek bir XP ve özel "böcek avcısı" rozeti kazanabilirler.
*Köprüyü kullanmak için, kullanıcıların varlıklarını bir akıllı sözleşmede kilitleyerek ve diğer zincire kolayca aktarılabilen "karşılık gelen" bir token düzenleyerek varlıklarını bir zincire "sarmaları" gerekir. Sarılmış token hedef zincire ulaştığında, sadece tokeni yakarak ve temel varlığı akıllı sözleşmeden serbest bırakarak "paketi açılabilir".

Iotabee Köprülerin Önemini Açıklıyor

Köprü konsepti, varlıkların birden fazla ağ üzerinden hızlı aktarımı için merkezi olmayan finans (DeFi) alanında oldukça popülerdir. İşte bir köprünün olası kullanım durumları.

Likidite Temini: Köprüler, kullanıcıların likiditeyi farklı ağlar arasında taşımasına olanak tanır. bu, kripto ve DeFi'de mevcut olan genel likiditeyi artırmaya yardımcı olur.
Varlık Çeşitlendirme: Kullanıcılar, varlıkları farklı ağlar arasında taşımak için bir köprü kullanarak varlıklarını çeşitlendirebilir ve farklı ağların sunduğu farklı benzersiz özelliklerden ve fırsatlardan yararlanabilir.
Arbitraj: Kullanıcılar, köprüleri kullanarak ağlar arasındaki fiyat tutarsızlıklarından yararlanabilir. Varlıkları bir ağda satın alabilir ve diğer ağda satabilirler.
Verim Tarımı: Varlıkların farklı DeFi protokolleri arasında taşınması yoluyla kullanıcılar, varlıklardan pasif gelir elde ederken verim çiftçiliği stratejilerine de katılabilir.
Köprüler, kullanıcıların borç alma ve borç verme, staking ve ticaret gibi yerel blok zincirlerinde bulunmayan yeni fırsatlara erişmelerini sağlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ