Kanadalı e-ticaret devi Shopify, CoinPayments ortaklığıyla kabul edilebilir kripto para serisini ekledi.

Shopify CoinPayments İle Ortaklığını Duyurdu

Kanadalı e-ticaret devi Shopify, CoinPayments ortaklığıyla kabul edilebilir kripto para serisini ekledi.

Kanadalı e-ticaret devi Shopify, müşterilerinin BitPay ile devam eden ortaklığına dayanarak sadece 300'lük daha eski bir sepetin aksine 1.800'den fazla dijital para biriminde tüccarlara ödeme yapmalarını sağlamak için CoinPayments ile ortaklık kurdu.

CoinPayments ile bu yeni ortaklık, Shopify'ın gerçekten küresel ödemelerin büyümesine bağlı olduğunu gösteriyor.

Shopify, yaptığı açıklamada, “CoinPayments tarafından desteklenen 1.800 kripto para biriminde daha hızlı ödeme alın. Shopify ayrıca İsviçre merkezli Libra Derneği üyesidir.

“CoinPayments, kripto kullanımını benimsemek için Shopify ile işbirliği yapıyor.”

CoinPayments'ın CEO'su Jason Butcher, Shopify'ın faaliyetlerinin doğasına uygun olduğunu söyledi. Bu nedenle, Shopify'ın platforma entegre yeni ürünlerle genişleme fırsatı sunduğunu izliyor. CEO, Shopify'ın tüccar tabanlarına yeni özellikler getirmeye çalıştıklarını ve küresel olarak kripto benimsenmesini sağlamak için çalıştıkça, kolay, güvenli ve uygun maliyetli işlemler sağlayan bir entegrasyon oluşturmak mantıklı olduğunu söyledi. ”

Kripto para kabulü, salgının ortasında bir artış görüyor

 E-Ticaret sektörü, insanlar fiziksel temastan mümkün olduğunca kaçınmak için önlemler aldıkça, devam eden salgının ortasında az sayıda kazancı arasında ortaya çıkmıştır. Pandemi sırasında, fiziksel para birimine alternatif olduğu için dijital ödeme ihtiyacı çok arttı. Dijital ödemelere yönelik talep, Mastercard ve Visa gibi ödeme sağlayıcıları artık Binance ve Coinbase gibi bazı kripto varlıklarıyla işbirliği yapıyor olarak görülebilir. Dijital ödemeleri benimseyen sadece özel ödeme şirketleri değil, aynı zamanda merkez bankası destekli dijital para birimleri yayınlamak istiyor. Daha önce bildirildiği gibi, karanlık ağda bitcoin kullanımı 2020'nin ilk çeyreğinde birçok kat arttı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ