Bitcoin, popüler Wall Street dizisi Billions'ın beşinci sezonunun prömiyeri bölümünde yer aldığı için ciddi ana akım dikkatini çekmeye devam ediyor. Gösteri, kripto para birimlerinden daha önce bir kereden fazla bahsetti.

Showtime’ın Popüler Wall Street Dizisi Bitcoin

Bitcoin, popüler Wall Street dizisi Billions'ın beşinci sezonunun prömiyeri bölümünde yer aldığı için ciddi ana akım dikkatini çekmeye devam ediyor. Gösteri, kripto para birimlerinden daha önce bir kereden fazla bahsetti. Ne yazık ki, kripto para esas olarak kara para aklama amacıyla kullanıldığında neredeyse tüm referanslar oldukça olumsuzdur.

Billions, acımasız bir ABD Avukatı Chuck Rhodes (Paul Giamati tarafından oynanan) ve milyarder Robert “Axe” Axelrod (Damian Lewis tarafından oynanan) arasındaki çatışmanın ardından finansal merkezli popüler bir Wall Street dramasıdır.

Sezonun bu pazar beşinci sezon bölümü vardı ve Bitcoin'den bahsetti. İlginç bir şekilde, Chuck Rhodes tarafından tasvir edilen karakter, popüler kripto para biriminde bir bıçak aldı, içsel değerini inkar etti ve hiçbir şey tarafından desteklenmediğini söylüyor.

Bu, Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun gösteriden alıntıyı retweetleyen dikkatini çekti.

"…ve ne için? Yani çok sayıda bilgisayarınız şu anda milyonlarca değere sahip ama ne tarafından desteklenen Bitcoin madenciliği ile sonuçlanan soyut matematik denklemlerini çözebilir?”

Şüphesiz, aldığı cevap, kolayca tahmin edilebilecek bir cevaptır. Sorguladığı kişi “Altın Standarttan çıktığımızdan beri Doların neyi desteklediğini” sormak için hızlıydı.

Avukat USD'nin “yollar, ordu, sanayi, Federal Hükümetin kredisi, bu tür bir şeyle desteklendiğini” söyledi.

Söylemeye gerek yok, bu belki de Bitcoin'in değerlerini anlayanlar ve onları tamamen çürütenler arasındaki en eski ve hala devam eden tartışmadır.

Gösteride kripto para birimlerinden ilk defa bahsedilmiyor. Referansların çoğu oldukça olumsuzdur ve esas olarak kara para aklama, kar saklama vb gibi faaliyetlere referans veriliyor.

Önceki sezonlardan birinde, Bobby Axelrod çalışanlarından birine şirketin finansal kayıtlarından bonus olarak 1 milyon dolarlık kripto paraya sahip bir donanım cüzdanı verdi.

 Ayrıca şovdaki Bitcoin referanslarının devam edeceğini de belirtmek gerekir. Geçen yıl gösteri, Bitcoin Milyarderlerinin yazarı Ben Mezrich'i danışmanlık üreticisi olarak işe aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ