MicroStrategy'den ilham alan Octagon Networks, tüm bilançosunu Bitcoin'e dönüştürüyor. MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, son fiyat dalgalanmasının şirketi için önemsiz olduğuna inanıyor.

MicroStrategy'den ilham alan Octagon Networks, tüm bilançosunu Bitcoin'e dönüştürüyor. MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, son fiyat dalgalanmasının şirketi için önemsiz olduğuna inanıyor.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu yıl 2022'de büyük bir düzeltmeden geçti. Geçen Kasım 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 50'den fazla indirimle işlem görüyor.

Ancak Etiyopya merkezli siber güvenlik firması Octagon Networks, bunun devreye girmek için iyi bir zaman olabileceğini düşünüyor. Sonuç olarak şirket, tüm bilançosunu Bitcoin'e dönüştürmeye karar verdi. Şirket, Bitcoin'in dünya çapında sınır ötesi ödemeleri basitleştirmeye katkısına hayran olduğunu söyledi.

Son karar, Octagon Networks'ü tüm varlıklarını Bitcoin'e dönüştüren ilk siber güvenlik firması yapıyor. Ayrıca Octagon Networks, tüm hizmetleri için Bitcoin ödemelerini de kabul edecek. Müşterileri Bitcoin ile ödemeye teşvik etmek için şirket, hizmetlerinde yüzde 50 indirim de sunuyor. Ancak Octagon Networks, Bitcoin'e yatırılan kesin miktardan bahsetmedi.

Octagon Networks'ün Yönetici Ortağı Paulos Yibelo, şirketin ilhamını ABD merkezli MicroStrategy firmasından aldığını söyledi. Yibelo ayrıca şunları söyledi: Bitcoin'in dünyayı daha iyi bir geleceğe yönlendireceğine inanıyoruz. Bitcoin, kitlelere yüksek kaliteli siber güvenlik çözümleri getirmek için diğer hedeflerimizi hızlandırmaya ve uluslararası müşteriler ve yetenekler edinmeyle ilgili karmaşık bürokrasinin üstesinden gelmeye yardımcı olacaktır.

Octagon Networks, bu yıl ilk çeyrekte 2022'de faaliyetlerine başladı. Bu nedenle, kesinlikle MicroStrategy'nin boyutu kadar büyük değil. Ancak, bu cesur adımı atan küçük ve gelişmekte olan bir firma, Bitcoin'e olan artan güveni gösteriyor.

MicroStrategy: Bitcoin (BTC) Oynaklığı Alakasız

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, son birkaç hafta içinde büyük bir oynaklık gösterdi. 5 Haziran Pazar günü, Bitcoin (BTC), on hafta içinde ilk pozitif haftalık kapanışını vererek sürpriz bir sıçrama yaptı. Basın zamanı itibariyle, Bitcoin 31.096 $ fiyat ve 589 milyar $ piyasa değeri ile yüzde 4.32 artışla işlem görüyor.

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), bugüne kadar yüzde 40 oranında düzeltme yaptı. Bitcoin 29.000 dolarlık destek seviyelerini tutamazsa, muhtemelen bunda daha fazla düşüş görebiliriz. Ancak MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, son zamanlardaki olaylardan rahatsız değil. Geçen hafta The Block ile yaptığı röportajda Saylor şunları söyledi:

Bitcoin, çok belirsiz bir dünyada en kesin şeydir, diğer 19.000 kripto para biriminden daha kesindir, herhangi bir hisse senedinden daha kesindir, dünyanın herhangi bir yerinde mülk sahibi olmaktan daha kesindir.

MicroStrategy, Ağustos 2022'de bilançosuna Bitcoin eklemeye başladı. Şirket, tarih itibarıyla 129.218 Bitcoin'e sahip. BTC fiyatındaki ve genel kripto pazarındaki son düşüş hakkında yorum yapan Saylor, şunları söyledi: Ayı piyasası mı değil mi bilmiyorum ama eğer ayı piyasasıysa son 24 ayda üç tane yaşadık. Dört yıl boyunca elinizde tutmayı planlamıyorsanız, gerçekten bir yatırımcı değilsiniz, bir tüccarsınız ve tüccarlara tavsiyem ticaret yapmayın, yatırım yapın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ