Teksas merkezli siber güvenlik şirketi Forcepoint'in Blockchain ile ilgili bir patent aldığını ortaya koyuyor.

Siber Güvenlik Şirketi Forcepoint Blockchain Patenti Aldı

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından 16 Nisan'da yayınlanan belgeler, Teksas merkezli siber güvenlik şirketi Forcepoint'in Blockchain ile ilgili bir patent aldığını ortaya koyuyor.

Forcepoint, ABD savunma yüklenicisi Raytheon ve özel sermaye şirketi Vista Equity Partners'a aittir ve Crunchbase'in yıllık gelirinin 600 milyon ABD doları olarak tahmin etmektedir.

Patentte açıklanan sistem, karmaşık bir kullanıcı davranışı izleme ve yönetim sistemi gibi görünmektedir. Sistem, elektronik olarak gözlemlenebilir kullanıcı etkileşimleriyle ilgili verileri depolamayı ve ardından bu verileri sistemin siber güvenliğini arttırmak için bilinen iyi, anormal ve kötü niyetli kullanıcı eylemlerini tanımlamak için kullanacaktır.

Sistemin bazı versiyonları, patentine göre Blockchain teknolojisi kullanmaktadır:

    “Bazı düzenlemelerde, ilave bağlamın birleştirilmesi, zaman içinde versiyonlamaya izin vermek için uygun zaman damgalı uygulanmış bir kullanıcı davranış profili blok zinciri [...] içindeki bir blok zinciri bloğu ile gerçekleştirilebilir. ”

Ayrıca, patent aynı zamanda kullanıcı davranışı verilerinin doğrudan blok zincirinde saklanması olasılığını sağlıyor, çözümün avantajlarının değişmezlik ve kurcalama kanıtı olduğuna dikkat çeker.

Cointelegraph'ın yakın zamanda bildirdiği gibi, dijital ödemeler devi PayPal, kullanıcıları kripto fidye yazılımlarından korumak için bir siber güvenlik patentini aldı.

Ayrıca, mevcut ayın başında, küresel danışmanlık şirketi Accenture, Blockchain teknolojisi ile birlikte çalışabilirliğine odaklanan iki çözüm patenti aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ