San Francisco'daki RSA Konferansı'nda konuşan siber güvenlik uzmanları Aaron Turner ve Georgia Weidman, telefonunu güvence altına almak için iki faktörlü kimlik doğrulama ve biyometriyi tartıştı.

Siber Güvenlik Uzmanları Kripto Kullanıcılarına Bu Uyarıları Yaptı

San Francisco'daki RSA Konferansı'nda konuşan siber güvenlik uzmanları Aaron Turner ve Georgia Weidman, telefonunu güvence altına almak için iki faktörlü kimlik doğrulama ve biyometriyi tartıştı. İki faktörlü kimlik doğrulamanın gidilecek yol olduğu konusunda hemfikir olsalar da, bazı uyarılar var.

Google Authenticator gibi Authenticator uygulamaları genellikle SMS tabanlı şemalardan daha iyi güvenlik sağlar, ancak bunlar yalnızca bunları çalıştıran cihazlar kadar iyidir.

iOS - Android - En Güvenli Telefonlar

Turner ayrıca iPhone'ların Android cihazlardan daha güvenli olduğu ve en son iOS 13'ten başka bir şey çalıştıran iPhone'lara karşı uyardığı efsanesini dağıtıyor. Android akıllı telefonlar arasında Pixel cihazlarını övüyor ve “Motorola ve Nokia Android One ile iyi deneyimleri olduğunu paylaşıyor.”

Ayrıca Turner'ın Samsung hakkında bazı güçlü görüşleri vardı:

“Karsten Nohl, Samsung'un geçen yıl cihaz güncellemelerini taklit ettiğini gösterdi. Eşyalarını almayı bırak. "

Turner'a atıfta bulunan çalışmanın yazarları, Samsung'a adil olmak için, daha sonra bulgularının bazılarının doğru olmadığını itiraf etti.

Biyometri - Parmak / Baskı

Her iki uzman da biyometri hayranı değiller. Weidman, parmak izi okuyucularının ve yüz tanıma işlevlerinin "parolalara ek olarak kullanıldığında hiçbir şeyden daha iyi" olduğunu kabul etti.

Bununla birlikte, Turner daha şüpheliydi "Temel olarak biyometri kullanmaya karşıyım çünkü geri alınamaz çünkü" bir çetenin parmak iziyle korunan arabasına erişmek için bir erkeğin parmağını kestiğini belirten bir durumda, "parmak izi okuyucular biyometrik oyuncaklar" açıklamasını yapıyor.

Turner'a göre, güvenlik açıkları bulunmayan tek faktörlü kimlik doğrulama yöntemi bir donanım güvenlik anahtarıdır.

 Kripto şirketleri ve kripto uygulamaları, bilgisayar korsanları ve düzenli suçlular için en çekici hedeflerden biri haline geldiğinden, herkesin dijital varlıklarını güvence altına almak için en iyi uygulamaları uygulaması önemlidir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ