Geçtiğimiz hafta Güney Kore Kripto Borsası Upbit'ten çalınan hırsızlığa karışan adreslerden biri, milyonlarca dolarlık çalınan Ethereum’u (ETH) bilinmeyen bir cüzdanına taşıyor.

Geçtiğimiz hafta Güney Kore Kripto Borsası Upbit'ten çalınan hırsızlığa karışan adreslerden biri, milyonlarca dolarlık çalınan Ethereum’u (ETH) bilinmeyen bir cüzdanına taşıyor.

büyük kripto para birimi işlemlerini izlemeye adanmış bir twitter adresi olan Whale Alert bugün 3 Aralık'ta saat 10.00’da (UTC)  10 bin ETH’lik bir işlemi işaretledi ve yaklaşık 1.5 milyon dolar tutarındaki işlem gerçekleşti.

Aynı adresten beş dakika önce, yaklaşık 150 bin dolar değerinde 1.001 ETH transferi yapıldı.

Yazının yazıldığı sırada işlemler devam ediyor - 10.000 ETH devri daha yeni onaylandı. Şu ana kadar toplam altı işlem tamamlanmış durumda

Etherscan'da İşaretlenen İşlemler

Koreli teknoloji devi Kakao'nun bir yan kuruluşu tarafından yürütülen Upbit, geçen hafta 342 bin Ethereum’un sıcak cüzdanından çalındığını açıkladı.

Hırsızlık, borsadaki varlıkların sıcak ve soğuk cüzdan arasında taşındığı iddia edilen bir zamanda meydana geldi ve bazılarının olayın dış bir ihlalden ziyade içeriden bir iş olabileceğini iddia etmesine yol açtı.

Endüstri üyeleri - Binance CEO'su Changpeng Zhao da dahil olmak üzere - çalınan fonların platformları üzerinden işlem yapılmamasını temin etmek için derhal söz verdi.

Bugünün transferler “Upbit Hacki” ile ilişkili olarak işaretlendi, ancak - doğrudan cüzdandan transferlere kadar - ağda başarıyla onaylandı.

İşlemler Ekran Görüntüsü, 3 Aralık.

Upbit, Etkilenen Kullanıcılara Geri Ödeme Sözü Verdi

Hırsızlıktan bu yana, Upbit’in operatörü, çalınan tüm fonları kurumsal fonlarından telafi etme sözü verdi.

Borsa, Güney Kore'deki Korbit, Bithumb ve Coinone ile birlikte en büyük dört platformdan biri ve 2018'de kâr sağlayan tek büyük yerli platformdu.

14 kripto ticaret platformundan oluşan yerel bir ittifak olan Kore Blockchain Derneğinin de üyesi. Üyeler, müşterilerin kripto paralarını kendilerinden ayrı ayrı yönetmek, en az 2 milyar won (1.8 milyon $) özkaynak tutarı ve düzenli denetim ve mali raporlar yayınlamak dahil olmak üzere beş temel gereksinimi karşılamayı taahhüt ediyorlar.

Ocak 2018’de, Güney Kore’nin ilk dört borsası, şüpheli işlemlerin tespit edilmesini ve açıklandıktan hemen sonra dondurulmasını sağlamak için büyük borsalar için bir çağrı merkezi oluşturdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ