Hindistan Yüksek Mahkemesi, RBI yasağını kaldırarak yerel kripto para birimi endüstrisine yeni bir hayat kattı.

Sıcak Gelişme: Hindistan Kripto Para Yasağını Kaldırdı

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından uygulanan yasağı kaldırarak yerel kripto para birimi endüstrisine yeni bir hayat kattı.

İki yıllık bir savaştan sonra, Hindistan Yüksek Mahkemesi nihayet 6 Nisan 2018'den beri Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından uygulanan kripto para yasağını kaldırdı.

Mahkeme kararının, RBI'nin çökmesinden sonra büyük zaman mücadele eden yerel kripto para birimi endüstrisi için bir nimet olması bekleniyor. Ülkenin merkez bankası, devlet bankalarının kripto para birimi borsalarına ve yeni kurulan varlıkla uğraşan diğer şirketlere hizmet etmesini yasaklamıştı  ancak bu şimdi değişmek üzere.

Dahası, bu Yüksek Mahkeme kararı, en yakın gelecekte kripto para birimiyle ilgili başka bir davayı dinledikten sonra kripto para birimleri için daha katı düzenlemeleri aydınlatmayacağını gösteriyor.

Dikkat çekici bir şekilde, Bitcoin ve diğer dijital paralara yönelik şahin duruşuna rağmen, RBI aynı zamanda bu garip yasağın hemen önünde araştırmalara başlayarak kendi kripto para birimini yaratmayı da düşünmüştü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ