Birleşik Krallık veri izleme kurumu Worldcoin kripto projesi hakkında 'soruşturma' yapacak.

Sıcak Gelişme: İngiltere Bu Altcoin İçin Soruşturma Açıyor

Birleşik Krallık'taki Bilgi Komiserliği (ICO), OpenAI CEO'su Sam Altman'ın liderliğindeki Worldcoin kripto projesini soruşturma niyetini açıkladı. Kullanıcıların dijital kimlik ve ücretsiz kripto para karşılığında iris taramalarını sağlamalarını içeren proje, veri gizliliği konusunda endişelere yol açtı.

ICO Worldcoin'i İnceleyecek

Salı günü ICO, Worldcoin'in Birleşik Krallık'taki operasyonlarını inceleyeceğini belirtti. Proje kısa süre önce, 20 ülkede göz tarama operasyonlarını başlatırken, denemesine katılan iki milyon kullanıcıyla başladı.

Worldcoin'i Çevreleyen Gizlilik Endişeleri

Kimlik belirleme amacıyla iris taramalarının kullanılması ve ücretsiz kripto para dağıtımı ile Worldcoin'in benzersiz yaklaşımı, veri gizliliği ve güvenliği hakkında sorulara yol açtı. ICO'nun soruşturması bu endişeleri gidermeyi ve Birleşik Krallık veri koruma düzenlemelerine uygunluğu sağlamayı amaçlıyor.

Birleşik Krallık veri gözlemcisi Worldcoin kripto projesini incelerken, kripto para topluluğu veri gizliliği ve koruması üzerindeki etkilerini anlamak için daha fazla gelişme beklemektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ