Varlık yönetim şirketi VanEck, birkaç gün önce Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na [SEC] bir Ethereum borsa yatırım fonu [ETF] için başvuruda bulunduktan sonra haberlerde yer aldı.

Varlık yönetim şirketi VanEck, birkaç gün önce Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na [SEC] bir Ethereum borsa yatırım fonu [ETF] için başvuruda bulunduktan sonra haberlerde yer aldı. Ancak firma şimdi başvurusunu geri çekme kararı aldı.

VanEck'in son dosyasına göre,

“Değişiklik, bir Trust dizisi olan VanEck Ethereum Strategy ETF ile ilgilidir. Değişiklikle bağlantılı olarak hiçbir menkul kıymet satılmadı ve Trust bu serinin teklifini şu anda sürdürmemeye karar verdi.”

Başka bir varlık yöneticisi olan ProShares de bir ETF ile devam etmemeye karar verdi.

“Değişiklik, Trust'ın yeni bir dizisi olan ProShares Ether Strategy ETF ile ilgilidir. Trust Değişikliği geri çekiyor çünkü Değişikliğe ilişkin yeni seri için kayıt sürecine devam etmemeyi seçti. “

Bu, Cuma günü SEC başvuruları aracılığıyla açıklandı ve ajans, firmaların Ether tabanlı borsa yatırım fonlarını kaydetmeye devam etmemeyi seçtiklerini yineledi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Şaşırtıcı Bir Haber

Bu, ETH topluluğundaki birçok kişi için şaşırtıcı bir haberdi.

İki ETF, diğer borsada işlem gören ürünlerle birlikte Vadeli İşlem sözleşmelerine yatırım yaparak Ether'e [ETH] yönelimi artırmayı amaçlıyordu. ETF'leri ile devam etselerdi, iki firma 2021'de şimdiye kadar yaklaşık 21 kripto-ETF başvurusundan oluşan bir lige katılmış olacaktı. Firmaların başvurularını geri çekmelerinin ardındaki neden net olmasa da, onların da Bitcoin ETF'leri için başvurduğunu belirtmekte fayda var.

SEC Başkanı Gary Gensler bu ayın başlarında ETF'ler hakkında yorum yaptı. O zaman, dijital varlığa doğrudan yönelmek yerine kripto vadeli işlemlere dayalı ETF'leri kabul etmeye daha açık olacağını söylemişti.

Bu süre zarfında VanEck, Gensler'in yukarıda belirtilen sözlerini akılda tutarak bir Bitcoin ETF'si “stratejisi” için ayrı ayrı başvuruda bulundu. Bununla birlikte, SEC şu anda herhangi bir borsada işlem gören fonu onaylamayı düşünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ