Robinhood'un baş aracılık görevlisi, kripto para politikasının küresel genişleme için en iyi seçenek olmaya devam ettiğini söyledi.

 Robinhood'un baş aracılık görevlisi, kripto para politikasının küresel genişleme için en iyi seçenek olmaya devam ettiğini söyledi. Ancak Robinhood, düzenleyicilerle uğraşırken büyük zorluklarla karşı karşıya.

Wall Street'te son altı aydaki düşük performansın ardından sıfır komisyonlu ticaret uygulaması Robinhood şimdi kripto öncelikli bir politikaya doğru ilerliyor. Bu karar, Robinhood'un küresel bir pazar genişlemesi planladığı sırada geldi.

Şirketin baş aracılık görevlisi Steve Quirk, odağını dijital varlıklara kaydırdığını doğruladı. Robinhood, uzun süredir bir kripto girişimi için kafa yoruyor. Ancak geçen yıl şirket, 2021 başlarında GameStop destanından sonra çok sayıda müşteri eleştirisi ve düzenleyici incelemeyle karşı karşıya kaldı. 9 Şubat Çarşamba günü CNBC'ye konuşan Quirk şunları söyledi: Şirket, desteklenen kripto varlıklarının listesini genişletmek için uyumlu yollar bulma konusunda çok fazla araştırma yapıyor. Ayrıca bu markayı küresel hale getirme hedeflerimiz var ve bunu önce kripto yapacaktık.

Robinhood bir kripto hamlesi planlarken, Coinbase gibi çok güçlü piyasa oyuncularıyla rekabet etmek zorunda kalacak. Bununla birlikte Quirk, “Robinhood’un küreselleşme ve en fazla çekişe sahip olma yolunun muhtemelen kriptodan geçtiğini” söyleyen “önce kripto” politikasından emin.

Ancak Quirk, düzenleyici yönleri dikkate aldığını söyledi. Robinhood yöneticisi, “dijital varlıklara” yönelik güçlü talebin şirketin küreselleşmesinin en kolay yolu olacağından emin.

Robinhood ve Kripto Baskısı

Söylendiği gibi, Robinhood, Gamestop ve AMC Entertainment gibi yoğun hisse senedi pompasının ortasında tartışmanın merkeziydi. Şirket baskı altında eziliyor. Ancak, kriptoda iyi bir çekiş kazanıyor gibi görünüyor.

Geçen Ağustos 2021'de Robinhood, finanse edilen hesaplarının yüzde 60'ının dijital varlıklarda işlem gördüğünü söyledi. Şirket, işleme dayalı gelirde yüz milyonlarca dolar kaydetti. Ancak, şirket her yönden sorunlar yaşıyor. Kasım 2021'de Robinhood, 5 milyon müşterisinin e-postalarının ifşa edildiği büyük bir veri ihlaliyle karşı karşıya kaldı.

Robinhood, Açığa Çıkan 5 Milyon Müşteri e-postasıyla Veri İhlali Yaşıyor

Geçen yıl Temmuz 2021'de Robinhood 32 milyar dolarlık bir değerleme ile halka açıldı. Robinhood (NASDAQ: HOOD) hissesi, listelemenin ilk birkaç gününde hızlı %100 kazanç elde etmiş olsa da, hisse o zamandan beri yatay hareket ediyor.

Robinhood hissesi, listelenmesinden itibaren yüzde 66 ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 80 indirimle işlem görüyor. Quirk, kriptonun şirketin küresel genişleme için en iyi bahsi olmaya devam ettiğini söyledi. Ayrıca Robinhood, kazanç raporu sırasında kripto üzerindeki duruşunu yineledi. Şunları kaydetti: Robinhood, 2022'de kripto platformunu uluslararası müşterilere açmaya başlamak için agresif hedefler belirledi. Şirket, kripto ekonomisinin muazzam potansiyeline inanıyor ve dünya çapındaki müşterilere hizmet vermede büyük bir fırsat görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ