Signature bankasının eski kongre üyesi ve yönetim kurulu üyesi Barney Frank, bankayı kapatma kararının neden mantıksız olduğunu ayrıntılarıyla anlatıyor.

Signature Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve Eski Kongre Üyesi, Bankanın Kripto Karşıtı Bir Mesaj Göndermek İçin Keyfi Olarak Kapatıldığını Açıkça Kabul Ediyor


Signature bankasının eski kongre üyesi ve yönetim kurulu üyesi Barney Frank, bankayı kapatma kararının neden mantıksız olduğunu ayrıntılarıyla anlatıyor.
Düzenleyiciler banka için bir satış süreci yürütüyor ve müşterilere mevduatın erişilebilir hale getirileceğine dair güvence verdiler.

Signature bankasının yönetim kurulu üyesi ve eski kongre üyesi Barney Frank, CNBC ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Signature bankasına el konulmasına yönelik düzenleyici kararı haklı çıkaran "gerçek bir nesnel neden" olmadığını iddia etti.

13 Mart'ta, Signature Bank'ın (SBNY) ülkedeki New York düzenleyicileri tarafından ele geçirildiği açıklandı. Banka, özellikle son zamanlarda büyük bir çöküş kaydeden en büyük ABD bankalarından biridir. ABD Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC) de Signature bankasının 118 milyar dolarlık şaşırtıcı varlıklarına el koydu.

Düzenleyiciler, bankanın, bir yandan mevduat sahiplerini korurken diğer yandan ABD ekonomisini korurken, ortaya koyduğu riski en üst düzeye çıkarmaya çalışmak amacıyla ele geçirildiğini açıkladı.

Barney Frank, ABD'li düzenleyicilerin "kripto karşıtı" bir gündemi zorladığını ortaya koyarak her şeyi ortaya koyuyor
CNBC'ye konuşan Barney Frank, düzenleyici kurum tarafından alınan karardan banka yöneticilerinin alarma geçtiğini açıkladı. Barney, Cuma günkü banka mevduatına kadar görünürde bir tehlike olmadığını belirtti. CNBC ile konuşurken şunları söyledi:

Cuma günü geç saatlerde tamamen SVB'den bulaşan bir depozito işlemi alana kadar hiçbir sorun belirtisi görmedik.

2001 yılında kurulan Signature Bank, New York merkezli tam hizmet veren bir ticari bankaydı. Signature, yurdun farklı noktalarında bulunan 40 şubesinde bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Düzenleyici bir dosyalamada, bankanın 2022 yılını sırasıyla 110,36 milyar dolar varlık ve 88,59 milyar dolar mevduatla kapattığı da açıklandı.

Önde gelen diğer iki bankanın iflasının ardından geçen hafta sonu banka üzerinde çok fazla baskı oluştu; Silvergate bankası ve Silikon Vadisi Bankası.

Piyasalardaki FUD, yatırımcıların ve müşterilerin varlıklarını diğer bankalardan büyük ölçüde çekmesine neden oldu. Düzenleyici kurumlar da devam eden olaylara çok dikkat etti ve kripto para piyasasındaki kilit oyunculardan şüphelenildiği için, kripto para birimlerine maruz kalan Bankalar tehlikeye eğilimliydi.

Barney Frank, Signature bankası yöneticilerinin durumu kontrol altına almak için daha fazla sermaye sağlamaya kadar giderek tüm seçenekleri incelediklerini açıkladı. Ancak bankanın yöneticileri görevlerinden alındı ve Pazar günü Bankayı Yük için kapattı. Barney Frank iddia etti:

Bence olanların bir kısmı, düzenleyicilerin çok güçlü bir kripto karşıtı mesaj göndermek istemesiydi, poster çocuğu olduk çünkü temellere dayalı bir iflas yoktu.

Düzenleyiciler o zamandan beri müşterilere bankacılık hizmetlerinin sorunsuz bir şekilde devam edeceği ve mevduatlarına erişilebileceği konusunda güvence verirken, düzenleyiciler banka için bir satış süreci yürütüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ