Çok sayıda Bored Apes Yacht Club NFT'si, borç verme platformu BendDAO'da tasfiyeye yaklaşıyor, bu, takas edilemez token pazarının tamamının çökmesine neden olabilir mi?

Çok sayıda Bored Apes Yacht Club NFT'si, borç verme platformu BendDAO'da tasfiyeye yaklaşıyor, bu, takas edilemez token pazarının tamamının çökmesine neden olabilir mi?

Taban Fiyatları Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinden Bu Yana %50'den Fazla Düştüğünden Sıkılmış Maymunlar NFT'leri Tasfiye Riski Altında

BendDAO, kullanıcılara NFT teminatlarına karşı Ethereum kredileri veren bir platformdur. Genellikle, kullanıcılar platforma koydukları karşılıksız tokenin taban fiyatının %30-40'ına kadar yararlanabilir.

Bununla birlikte, söz konusu dijital tahsilatın taban fiyatı belirli bir seviyeye düşerse, platform tokeni zorla açık artırmaya çıkarır.

Bu tasfiye seviyesi, NFT destekli kredinin “sağlık faktörü” tarafından belirlenir. Bu metriğin değeri 1'in altına düştüğünde, jeton otomatik olarak sahibinin borcunu ödemeyi ve tokeni geri almayı seçebileceği 48 saatlik bir tasfiye koruma durumuna girer.

Kullanıcı krediyi temizleyemezse, karşılıksız token açık artırmaya çıkarılır ve en yüksek teklifi veren onu talep eder.

Şimdi, Bored Apes ile ilgili olan şu ki, birçok BAYC sahibi BendDAO kredi hizmetini kullanarak ETH ödünç aldı ve bu kullanıcıların önemli bir kısmı, son haftalarda koleksiyonun taban fiyatları düştüğü için şu anda tasfiye riski altında. .

BendDAO sağlık faktörü uyarı listesinin gösterdiği gibi, büyük miktarda BAYC destekli borçlar 1 eşiğinin altına düşmeye çok yakın:

Fored Apes NFT Tasfiye

Görünüşe göre bu tokenlerin çoğu 48 saatlik süreye kilitlenmeye yakın | Kaynak: BendDAO

Twitter'daki bir analist, bu BAYC tasfiyelerinin olası bir sonucunun tüm NFT pazarının çökmesi olabileceğini öne sürdü.

Sağlık faktörü değerleri 1'e yakın olan bu Bored Apes kredileri düşmeye başladığında, ortaya çıkan tasfiyeler taban fiyatları daha da aşağı çekecektir. Bu, daha fazla BAYC destekli borcun tasfiyeye çekileceği anlamına gelir.

Bu şekilde tasfiyeler birlikte artabilir ve tüm Bored Apes Yacht Club ekosistemine zarar verebilir.

Analistin belirttiği gibi, karşılıksız tokenler için en popüler pazar yeri olan OpenSea'deki aylık hacim, son zamanlarda 12 ayın en düşük seviyesinde:

Ethereum'daki hacim son günlerde OpenSea platformunda oldukça düşük | Kaynak: Kumul

Bu hacim, tüm NFT piyasasının BenderDAO üzerindeki Bored Apes kredilerinin bu büyük tasfiyeleriyle kademeli bir etki hissedebileceği kadar düşük.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ