Ünlü Silk Road karanlık web pazarının kurucusu Ross Ulbricht, daha düşük Bitcoin (BTC) fiyatları için 'güçlü bir sinyal' tespit etti.

Silk Road Kurucusu Bitcoin İçin Tahminini Açıkladı – İşte Korkunç Seviye

Ünlü Silk Road karanlık web pazarının kurucusu Ross Ulbricht, daha düşük Bitcoin (BTC) fiyatları için 'güçlü bir sinyal' tespit etti.

Elliott Wave teorisine dayanan yeni fiyat analizine göre, önde gelen kripto para biriminin fiyatı 1.200 dolara kadar düşebilir.

Bitcoin'in üçüncü ayı piyasası bu Haziran'da sona erebilir

Ulbricht, BTC'nin şu anda ilk döngü derecesi ayı piyasasının son aşamasında olduğunu belirtiyor. Dalga II, üç birinci derece dalgadan oluşur, C dalgası en büyük dalgadır.

Düşük dalga II'nin nasıl gidebileceği açık değildir, ancak Ulbricht önceki iki ayı piyasasının yüzde 86 ve yüzde 94'lük dezavantajlarla sonuçlandığını, yani boğalar için daha fazla acı olduğu anlamına geliyor. Bu nedenle, benzer bir fiyat düşüşünün Bitcoin'i 1.200 dolara kadar indirebileceğini kaydetti.

Ulbricht'e göre, bu ayı piyasasının süresini tahmin etmek zor, ancak tarihsel verilere dayanarak bu Haziran'da sona erebilir.

'Dalga II'nin süresini ve süresini tahmin etmek zor ve kesin değil. Dalga 0 $ 'dan başladığı için ne kadar düşük gidebileceğinin (0 $ hariç) bir sınırı yok.'

14.000 $ olası değil

Ulbricht, Bitcoin'in bu düşüş senaryosunu geçersiz kılabileceğini, fiyat artışlarının 14.000 doların (2019'un yüksek seviyesi) üzerine çıktığını söyledi. Ancak, bu geri dönüş 'olası değildir'.

'Eğer fiyat zirvenin üzerinde 14.000 doların üzerine çıkarsa, yorumumuzu yeniden değerlendirmek zorundayız, ancak bu noktada çok olası bir senaryo gibi görünüyor.'

Ulbricht, Aralık ayında, BTC'nin 2020'de 100.000 dolara yükselebileceğini tahmin etti, ancak 12 Mart'ta dalga 2'nin başlangıcındaki (4,200 dolar) düşüş, böyle bir yükseliş senaryosunu olanaksız hale getirdi.

 Ancak, BTC bu seviyeye düşecek olsaydı, Ulbricht 3 dalgasının başlangıcından önce onu 'büyük bir satın alma fırsatı' olarak görürdü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ