Kripto dostu banka, 2020'nin ilk çeyreğinde dijital para müşterilerinin sayısında ve Bitcoin işlem hacminde bir artış gördü.

Silvergate Bank, BTC İşlem Hacminde % 75 Artış Bildirdi

Kripto dostu banka, 2020'nin ilk çeyreğinde dijital para müşterilerinin sayısında ve Bitcoin işlem hacminde bir artış gördü.

Bitcoin ticareti ve işlem hacimleri, 2020'nin ilk çeyreğinde kripto yanlısı Silvergate Bank'ta yükseldi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile 2020 yılının ilk çeyreğinde elde ettiği kazançlara ilişkin 29 Nisan transkriptine göre, Silvergate Exchange Ağı'ndaki (SEN) Bitcoin (BTC) işlem hacmi bir önceki çeyreğe göre % 75 büyüdü. SEN’in BTC işlem hacmi de % 118 artarak 31.000’den fazla işlem gerçekleştirdi.

Nisan 2020 itibariyle banka, kripto para borsaları ve madenciler, emanetler ve küresel yatırımcılar dahil olmak üzere 850 dijital para birimi ile ilgili müşteriye hizmet veriyor.

Pek çok kişi kripto kan banyosundan negatif getiri görmesine rağmen, Silvergate 12 Mart krizinden sonra 447 milyon $ BTC mevduatında “oldukça önemli bir artış” bildirdi. Firmanın ilk çeyrek performansı için Silvergate, dijital varlıkların ek genişlemesi ve gelecekte potansiyel oynaklık için “iyi konumlandırılmış” olduğuna inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ