Lüksemburg merkezli kripto borsası Bitstamp, Silvergate Bank’ın yeni ürünü SEN Leverage'ın lansman ortağı oldu.

Silvergate ve Bitstamp, Kurumların Bitcoin Tarafından Teminatlandırılmış Kaldıraçla Ticaret Yapmalarını Sağlamak İçin Ortaklık Kurdu

Lüksemburg merkezli kripto borsası Bitstamp, Silvergate Bank’ın yeni ürünü SEN Leverage'ın lansman ortağı oldu.

Kaliforniya eyaleti tarafından yetkilendirilmiş Silvergate Bank tarafından geliştirilen Silvergate Borsa Ağı (SEN), gerçek zamanlı, 24 saat para yatırma ve ABD doları çekilmesini sağlıyor. Ağ, lansmanından bu yana, Kasım ayında Kraken ve Ağustos ayında Gemini de dahil olmak üzere bir dizi büyük borsaya katıldı.

SEN Kaldıraç, basın açıklamasına göre SEN'i kredileri finanse etmek ve 7/24 geri ödemeyi işlemek için kullanıyor. Ürün, kurumsal müşterileri hedeflemekte ve bitcoin tarafından teminatlandırılmış kaldıraçla ticaret yapmalarına izin vermekte.

2011 yılında kurulan Bitstamp, şu anda ticaret için beş kripto para birimini destekliyor (BTC, ETH, LTC, XRP, BCH) ve 2019'da ortalama günlük 113 milyon dolarlık ticaret hacmi gördü.

Basın açıklamasında, SEN Kaldıraç'ın geliştirme aşamasında Silvergate Bank ile birlikte çalıştığı ve şimdi bankanın bitcoin teminatı için idare edeceği ve saklama hizmeti vereceği ifade edildi.

Bitstamp'taki iş geliştirme başkanı Miha Grčar, “Kurumsal müşterilerimizden daha fazla ticaret sermayesine erişmek için artan talep görüyoruz. SEN'i Bitstamp hesaplarına herhangi bir zamanda dakikalar içinde para çekme ve para yatırma işlemlerini etkinleştirmek için zaten kullanıyoruz ve müşterilerimize SEN Kaldıraçları aracılığıyla bitcoin konumlarını yönetmek için ek esneklik sunmayı umuyoruz.

 Silvergate'in kripto alanındaki mevcut varlığı, koruduğu endüstri müşterilerinin sayısına bağlı olarak önemli. Silvergate'in 28 Ekim ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) başvurması, 30 Eylül itibariyle bankanın Haziran ayına göre % 15 artış göstererek 756 kripto para birimi müşterisine hizmet ettiğini gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ