Singapur, Bitcoin

Ülkenin merkez bankası Singapur Parasal Otoritesi (MAS) genel müdürü Ravi Menon, bir konferansta, ülkenin kısa vadeli olarak bit eşinin ve şifreli para piyasasının düzenlenmesini niyetinde olmadığını belirtti.

Özünde, Menon, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı CCB'nin bildirdiği gibi Başkan Mario Draghi ile aynı düşünceyi paylaştı ve ECB'nin kriptokrasi piyasası için düzenleyici çerçeveler planlamadığını söyledi. Draghi, ECB'nin bitkisel patlamanın kurumun onu düzenleyeceğini düşünmesi için olgunlaşması gerektiğine inandığını vurguladı.

Menon şunları söyledi:

Para biriminin kendisinin düzenlemeyi gerektiren bir risk oluşturmadığı yaklaşımını aldık. Bilinen bir gerçektir ki kripto para birimleri, yasadışı finansman amaçlarıyla sıklıkla istismar edilmektedir; bu nedenle AML / CFT kontrolleri yapılmasını istiyoruz. Dolayısıyla bu gereklilikler, kriptokrasinin kendisinden ziyade kriptokraside etkinlik için de geçerli.

Menon, henüz Singapur kriptokrasi piyasası için katı düzenlemelerin bulunmayacağına karar vermesine rağmen, MAS'ın kripto para birimleri ve bitkonlarla "açık fikirli" olmaya devam edeceğini tekrarladı. Daha da önemlisi, Menon, ileride MAS ve Singapur hükümeti bitkisel silah pazarının düzenlenmesinin gerekliliğini görürse işletmeler ve yatırımcılar için düzenleyici çerçeveler sağlayacaktır.

Menon'un söylediği gibi:

Yaklaşımımız, kriptokrasideki etkinliğe bakmak ve daha sonra hangi düzenlemenin uygun olacağını değerlendirmektir.

Singapur şifreli eşzamanlılık ve borsaları düzenlerse, Japonya, Hong Kong ve Güney Kore'nin yanı sıra Singapur büyük bir bit yelpazesi pazarına dönüşme olasılığı yüksektir. 

Sonuç olarak, Asya'nın bitmiş ticaretinin en az % 68'inden sorumlu olduğu ve Güney Kore'nin Ethereum piyasasının dünyadaki en büyük Eter döviz piyasası olarak kaldığı düşünülürse, Asya, muhtemelen kriptokrasite güç merkezi bölgesi olarak ortaya çıkacaktır.

(Kaynak:cryptocoinsnews.com/)

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ