Gıc Private Limited Coinbase'nin finansman turunu destekledi.

Singapur Hükümetine Ait Fon Coinbase

Singapur hükümetine ait bir servet Fonu olan Gıc Private Limited, geçen yıl Coinbase'in 300 milyon dolarlık finansman turunu destekledi.

Perşembe günü Bloomberg raporunda yayınlanan habere göre GIC’in kripto alanına ilk yatırım olduğunu ve kaynakların eklenmiş olduğunu söyledi.

Fon, çeşitli varlık sınıflarında 40'dan fazla ülkede 100 milyar dolardan fazla varlığa sahip fakat rapor, egemen servet Enstitüsü toplamını tahmini 390 milyar dolar olarak çok daha yüksek bir seviyeye taşıyor.

Kripto para borsası Coinbase geçen Ekim ayında 300 milyon dolarlık E Serisi hisse senedini açıkladı. O sırada ne değişim ne de GIC, fonun katılımını açıklamadı.

Finansman Tiger Global Management tarafından yönetilirken, Y Kombinator Sürekliliği, Wellington Yönetimi sağladı. Bunun yanında Andreessen Horowitz, Polychain ve diğerleri de katıldı. Coinbase, zamın kendisine “8 milyar doların üzerinde “para sonrası değerleme” verdiğini söyledi.

Geçen hafta, yaklaşık 12 milyar dolar değerinde bir donanıma sahip olan Michigan Üniversitesi, Andreessen Horowitz’in haziran ayında kripto para  fonuna 3 milyon dolar verdiğini açıkladı. Üniversite ayrıca fona daha fazla yatırım yapmayı düşündüğünü belirtti.

Küresel olarak eğitim kurumları arasında ikinci en büyük donanıma sahip olan Yale Üniversitesi'nin, aynı zamanda Horowitz’in fonuna yatırım yaptığı ve Paradigm’in geçen Ekim ayında 400 milyon dolarlık kripto para fonuna destek verdiği bildirildi.

Bu ayın başlarında, Virginia, Fairfax County’de iki kamu emeklilik fonu Morgan Creek Capital’in 40 milyon dolarlık kripto odaklı girişim fonunu destekledi.

Ayrıca, bir emekli aylığı ve bağış danışmanı olan Cambridge Associates, kısa süre önce kurumsal yatırımcıları için kripto para birimine girmeyi düşünmenin zamanının geldiğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ