Singapur Merkez Bankası, perakende müşterilerini korumak için daha güçlü güvenlik önlemleri oluşturmayı hedeflediğini söyledi.

Singapur Kripto Firmaları Soruşturması Düzenlemeler Getiriyor

Singapur Merkez Bankası, perakende müşterilerini korumak için daha güçlü güvenlik önlemleri oluşturmayı hedeflediğini söyledi. MAS ayrıca stabilcoin düzenlemesi için halka danışıyor.

Konuya aşina olan kişilere atıfta bulunan MAS, şirketlerin ankete bir an önce yanıt vermesi gerektiğini belirtti.

Şu anda Singapur'daki şirketlere 10'a yakın lisans verdi. Borsa listesi, DBS Bank, DBS Vickers'ın aracılık kolu olan Crypto.com'u içerir. Bu, lisans için başvuran 200 şirkete kıyasla sadece küçük bir sayı.

Singapur'daki düzenleyici eylemdeki bu değişiklik, çoğunlukla sektördeki yeni düzenlemeler arasında dijital varlık firmaları üzerindeki incelemeyi yoğunlaştırmayı amaçlıyor.

MAS'ın CEO'su daha önce mali gözlemcinin düzenleyici bir çerçeve üzerinde çalıştığını belirtmişti. Bu çerçeve, önümüzdeki birkaç ay boyunca tüketicinin korunmasına, piyasa davranışına ve stablecoin'ler için rezerv desteğine yardımcı olacak.

Yeni Düzenleme Gerektiren Alanlar

Merkez bankasına göre, Singapur'daki mevcut kripto düzenlemelerinde belirli değişiklikler gerektiren belirli alanlar var. Kripto ödeme hizmeti sağlayıcıları, riske dayalı sermaye ve likidite gereksinimlerine tabidir.

Bu, genellikle müşteri fonlarını veya bu dijital varlık belirteçlerini iflas etmekten korumak için ihtiyaç duyulduğu anlamına gelir.

Ancak şu anda, bu düzenlemelerin çoğu kara para aklamayla mücadele politikaları ve terörizmin finansmanı ile ilgilidir. Bu alanlar çok dikkat çekerken, istemci koruması daha fazla dikkat gerektirir.

Kripto için bu yeni düzenleyici çerçeve, devam eden likidite krizinin yanı sıra bir kripto krizi sırasında ilgili geri çekilme sorunlarından sonra geliyor.

Son zamanlarda, Singapur merkezli bir hedge fonu olan Three Arrows Capital (3AC), bu yılın Haziran ortasında marj çağrılarını karşılayamaması nedeniyle iflas ilan edildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ