Singapur Merkez Bankası Başkanı, Kripto paraların bir Çöküş Sonrasında Kurtarılmasını Umuyor

Singapur Hazine Otoritesi (MAS) genel müdürü Ravi Menon, kripto para pazarının muhtemel bir çöküş sonrasında toparlanmasını beklediğini bildirdi (CNBC). (Acaba nasıl bir çöküş bizleri bekliyor).

15 Ocak Pazartesi günü yapılan röportajda Menon CNBC'ye şunları söyledi:

"Umarım bu muhtemel çöküş gerçekleştiğinde dijital para birimleri ve blok zinciri ile daha derinleşmiş ve daha anlam kazanmış olan bu teknoloji zayıflatmaz" dedi.

Menon, nasıl bir çöküş olacağını yada bunun ne şekilde gerçekleşmesini beklediğine dair herhangi bir neden belirtmedi.

Şimdiye kadar Singapur merkez bankası, "kara para aklama ve diğer potansiyel risklere karşı dikkatli olmaya" ihtiyaç olduğunu gerekçe göstererek kripto paralara karşı şüpheli bir duruş sergiledi. Yine de, kripto para borsalarını şimdiye kadar düzenleme gereği duymadılar.

Menon, Ekim 2017'de Bloomberg ile yaptığı röportajda;

Şu ana kadar kripto paraları düzenlemek için hiçbir neden görmüyorum" dedi.

MAS, dijital para birimlerini düzenlemek için herhangi bir kısa vadeli plana sahip olmamasına rağmen, Aralık 2017'de, kripto paralar ile ilgili "önemli riskler" konusunda bir uyarı yayınladı ve halkı "dikkatli davranmaya" çağırdı.

Pazartesi günkü açıklamalarını ekleyen Menon, "iyi fikir" olup olmadığından emin olmamasına rağmen Singapur merkez bankasının kripto para ihraç etme ihtimalini doğrudan kamuoyuna çıkarmayacağını söyledi.

Muhtemel bir çöküş 2018 yılında biraz zor gelecek gibi duruyor fakat aynı şeyleri 2019 yılı söyleyebilmek için henüz çok erken diyebilirim. Zaten bu durum kripto paraların doğasında olan bir şey çöküşler ve parabolik artışlar bu sektörün vazgeçilmez bir tarzı olmuş durumda. Çöküş derken 2014 te yaşanan bir çöküş benzeri birşeyler göreceğimizi pek sanmıyorum fakat dikkatli olmakta fayda var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ