CEO, Pazartesi günü yaptığı bir kazanç çağrısında, Singapur merkezli borç veren DBS (SGX: D05) dijital varlık alım satım tesisini bu yılın sonuna kadar perakende müşterilere genişletmeyi düşünüyor.

CEO, Pazartesi günü yaptığı bir kazanç çağrısında, Singapur merkezli borç veren DBS (SGX: D05) dijital varlık alım satım tesisini bu yılın sonuna kadar perakende müşterilere genişletmeyi düşünüyor. Şu anda, bankanın kripto hizmetleri yalnızca kurumsal müşterilerle sınırlıdır. DBS CEO'su Piyush Gupta, “Mevcut yatırımcı tabanının ötesine genişletmek için ilk çalışmalara başlıyoruz” dedi. DBS, 2021 mali yılı için 6.81 milyar dolarlık rekor net kar açıkladı.

DBS, Yıl Sonuna Kadar Perakende Kripto Hizmetlerini Başlatmak İstiyor

DBS CEO'su Piyush Gupta, “Mevcut yatırımcı tabanının ötesine genişletmek için ilk çalışmalara başlıyoruz” dedi. "Uygunluk ve dolandırıcılığı önleme konusunda yapılacak çok iş var, yıl sonuna kadar bir şeyler elde etmeliyiz." Ancak bankanın perakende kripto ticareti hizmetlerinin detayları henüz bilinmiyor. DBS, 2021'in başlarında kurumsal müşterilere alım satım hizmetleri sunarak kripto para birimlerini benimseyen ilk ana akım borç verenlerden biri oldu. Ancak, müşterilerin bir kripto alım satım siparişi vermek için bankayı araması gerektiğinden, bu hala eski bir yaklaşımdır.

Banka Başlangıçta Kripto Hizmetlerini Dijitalleştirmeye Odaklandı

Singapur merkezli banka, başlangıçta, devam eden yılın ilk yarısında onları daha erişilebilir hale getirmek için kripto hizmetlerini dijitalleştirmeye odaklandı. Kriptoya odaklanması, kripto alım satım masasını günün her saatinde kullanılabilir hale getirdiği için de görülebilir. Başlangıçta, hizmetler yalnızca Singapur bankacılık saatlerinde sunulmaktaydı. Bu arada, DBS'nin kripto hizmetlerine olan talep de, hizmetlerinin başlatılmasından bu yana patladı. DBS Digital Exchange (DDEx) CEO'su Lionel Lim, Coindesk ile yaptığı röportajda, platformun 2021'de yıllık işlem hacmi olarak 819 milyon doları ele aldığını ve bunun 595,5 milyon dolarlık kripto paranın yılın son çeyreğinde alınıp satıldığını açıkladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ