Sermaye piyasaları blok zinciri platformu iSTOX, Singapur'un düzenleyici kripto alanından onay aldı ve tanınmış bir piyasa operatörü ve sermaye piyasası hizmetleri lisansı sahibi olarak onaylandı.

Singapur: Sayısallaştırılmış Menkul Kıymetler Borsası Regülatörün İzniyle Yoluna Devam Ediyor

Sermaye piyasaları blok zinciri platformu iSTOX, Singapur'un düzenleyici kripto alanından onay aldı ve tanınmış bir piyasa operatörü ve sermaye piyasası hizmetleri lisansı sahibi olarak onaylandı.

Singapur'daki The Business Times, 3 Şubat'ta blockchain altyapı şirketi ICHX Tech tarafından geliştirilen platformun, devletin merkez bankası olan Singapur Parasal Otoritesi (MAS) tarafından tamamen işlevsel ve lisanslı olduğunu doğruladı.

Düzenlenmiş Sayısallaştırılmış Menkul Kıymetler Platformu

Singapur'un finansal düzenleyicisi olarak da hizmet veren MAS, FinTech Düzenleyici Sandbox'ı yerel projeleri yenilikçi finansal ürün ve hizmetleri güvenli, verimli ve düşük düzenleyici bir basınç ortamında sürdürmeye teşvik etmek için başlattı.

ICHX Tech’in iSTOX’u, sayısallaştırılmış menkul kıymetler için ihraç, takas, saklama ve ikincil ticaret sunacak. Bu hamle büyük bir küresel finans merkezinde blok zinciri sahnesine yeni, tamamen düzenlenmiş bir varışın müjdecisi durumunda.

MAS'ın kripto alanından onay olduğu için, barındırabileceği ihraçların büyüklüğü ve çekilebilecek yatırımcı sayısı da dahil olmak üzere iSTOX üzerindeki kısıtlamalar kaldırılacak.

Kriptodaki Son Yerel Gelişmeler

Bildirildiği üzere, MAS kısa süre önce kripto türevleri alım satımını kendi gözetimine almayı önerdi. Teklifi, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Yasası'na tabi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi temel varlıklara dayalı türev ürünlerin alım-satımını yapacaktı.

 MAS, devlet yatırım şirketi Temasek Holdings ve ABD'nin en büyük bankası JPMorgan Chase ile birlikte, geçen yılın sonunda çok para birimli blockchain tabanlı ödeme ağı oluşturdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ