Singapur'un Parasal Otoritesi, yeni Ödeme Hizmeti Yasası uyarınca, bir dizi kripto şirketinin altı ay boyunca lisanssız çalışmasına izin verdi.

Singapur Yetkilileri Kripto Şirketlerine Altı Ay Boyunca Lisans Muafiyeti Sağlıyor

Singapur'un Parasal Otoritesi, yeni Ödeme Hizmeti Yasası uyarınca, bir dizi kripto şirketinin altı ay boyunca lisanssız çalışmasına izin verdi.

Singapur Para Kurumu bir dizi kripto şirketinin lisans almasını ve altı aydır faaliyet göstermesini muaf tuttu. Bu altı aylık muafiyet döneminden yararlanan şirketler arasında Binance, Coinbase, Gemini, Bitstamp, Luno, Upbit ve Wirex bulunmakta.

Singapur’un merkez bankası ve mali düzenleyicisi olan Singapur Para Kurumu, bu hafta altı ay boyunca Ödeme Hizmetleri Yasası 2019 kapsamında lisans almaktan muafiyet verilen şirketlerin listesini açıkladı. Yürürlüğe girmeden önce faaliyette bulunan kripto şirketlerinin yetkilileri bilgilendirmesi gerekiyordu ve bunlara lisans muafiyetleri de verildi.

Yeni Ödeme Servisi Yasası bu yıl 28 Ocak'ta yürürlüğe girdi. Lisanssız çalışmak için muafiyet süresi 28 Temmuz 2020'de sona erecek. Yeni Ödeme Hizmetleri Yasası'na uyması gereken kripto para şirketleri arasında Binance Asia Services, Bitcoin Exchange, Bitcross, Bitstamp, Coinbase, Coincola Singapore, Kryptos-x, Luno, Payward, Quoine, Ripple Labs Singapore, Upbit Singapore ve Zipmex.

 Yasa, belirli ödeme hizmetlerini altı türe ayırıyor; hesap düzenleme hizmeti, yurtiçi para transferi hizmeti, içe aktarılan sınır ötesi para transferi hizmeti, satıcı satın alma hizmeti, e-para düzenleme hizmeti ve dijital ödeme tokenı hizmeti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ