Singapur merkezli Vauld, ülkenin Yüksek Mahkemesinin ana şirket alacaklılarına önümüzdeki üç ay boyunca koruma sağlamasının ardından biraz nefes alacak.

Singapur Yüksek Mahkemesi, Kripto Borç Veren Kasasına Geçici Koruma Sağladı

Vauld'un Yeniden Yapılanma ve Durum Tespiti için 3 Ayı Var

Bloomberg, Singapur Yüksek Mahkemesi'nin kripto borç veren Vauld'un ana şirketi Defi Payments Ltd.'ye alacaklılardan üç aylık bir koruma sağladığını ve bunun Vauld'un yeniden yapılandırılmasına ve önemli bir oyuncu olan rakip Nexo tarafından potansiyel bir satın alma için hazırlanmasına izin vereceğini belirtti.

Yargıç Aedit Abdullah, Pazartesi günkü duruşmada 7 Kasım'a kadar bir moratoryumu onayladı. Söz konusu süre boyunca, Vauld'un 147.000 alacaklısının buna karşı yasal işlem yapması yasaklanacak. Üç ay daha talep etmişti ancak yargıç, altı aylık korumanın “yeterli denetim ve izleme” sağlamayacağına dair endişelerini dile getirdi.

Yine de, firmanın alacaklılarla olan ilişkisinin değerlendirilmesine dayanarak moratoryumun uzatılabileceğine dikkat çekti. Bu konudaki ilerleme bir sonraki duruşmada dikkate alınacaktır. Abdullah, firmadan bu arada ortaya çıkan sorunları çözmek için bir alacaklılar komitesi oluşturmasını istedi.

Yargıç, kripto para birimi borç verenin ayrıca nakit akışı ve varlıkların değerlemesi de dahil olmak üzere alacaklılarına iki hafta içinde ve hesaplarının yönetimiyle ilgili ayrıntıları sekiz hafta içinde vermesi bekleniyor.

Raporda, kripto kredi sektöründeki bir dizi başarısızlığın muhtemelen daha fazla düzenleyici incelemeye yol açacağı belirtiliyor. Voyager Digital, Babel Finance ve Celsius Network gibi şirketler bu yıl kripto pazarındaki düşüşten etkilendi. Singapur merkez bankası, kripto alanında daha fazla tüketici koruması getirmeyi düşündüğünü zaten belirtti.

Nexo Olası Kasa Alımı Hakkında İyimser

Vauld, Haziran ayı ortasında müşterilere işinin sağlığı konusunda güvence verdikten kısa bir süre sonra çalışanlarını işten çıkarmaya başladı. 4 Temmuz'da para çekme işlemlerinin askıya alındığını duyurdu ve kendisini rakibine satmak isteyen Nexo ile görüşmelere başladı.

İkili, olası bir satın alma için Nexo'ya 60 günlük bir keşif süresi tanıyan bir ön şart belgesi imzaladı. CEO Darshan Bhatija tarafından 11 Temmuz'da gönderilen alacaklılara yapılan yazışmalara göre, Vauld'un grup düzeyinde 330 milyon dolarlık varlıkları ve 400 milyon dolarlık borçları vardı.

Nexo'nun kurucu ortağı ve Yönetici Ortağı Antoni Trenchev, Bloomberg'e borç verenin işlem konusunda iyimser olduğunu ve “yükümlülükleri, alacakları, karşı tarafların kim olduğunu, bu alacakları alma olasılıklarının neler olduğunu anlamanın” zaman alacağını söyledi.

Defi Payments'ı temsil eden avukat Sheila Ng, mahkemenin kararına istinaden şirketin alacaklıları için minimum para çekmesine izin vereceğini söyledi. Hareket, hesaplarında kripto para bakiyesi olan Vauld kullanıcılarını, Defi Payments'a borç veren kurumsal borç verenleri ve satıcıları ilgilendirecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ