Singapur'un yeni ödeme yasası yürürlüğe girdi ve bu da ülkedeki tüm kripto para birimi işletmelerinin kayıt yaptırmasını ve lisans almasını zorunlu kılıyor.

Singapur

Singapur'un yeni ödeme yasası yürürlüğe girdi ve bu da ülkedeki tüm kripto para birimi işletmelerinin kayıt yaptırmasını ve lisans almasını zorunlu kılıyor.

Singapur’un Ödeme Hizmetleri Yasası, 28 Ocak 2020 tarihinde yürürlüğe girdi ve bu yasa, kripto para birimi işletmelerinin lisans almasını ve kaydolmasını zorunlu kılıyor. Singapur Para Otoritesi (MAS) bugün Ödeme Servisi yasasının ilk olarak geçen yıl Ocak ayında kabul edildiğini ve yürürlükte olduğunu açıkladı.

Kripto Borsalarının AML ve CFT İle Uyumlu Olması Gerekir

Yeni yasaya göre, ülkedeki tüm kripto borsalarının Kara Para Aklama Yasalarına ve ülkede faaliyet göstermek için terörizm koşullarının karşı finansmanına uyması gerekecek. Singapur Para Otoritesi daha önce, kripto para birimlerinin işlemlerin anonim ve sınırsız doğası nedeniyle önemli miktarda kara para aklama riski taşıdığını söylemişti.

Üç Lisans Sınıfı Bulunuyor

Ödeme Hizmeti Yasası'na göre, kripto şirketlerinin yürüttükleri iş türüne göre edinebilecekleri üç kategori bulunuyor. Üç lisanslama sınıfı arasında para değiştirme lisansı, standart bir ödeme kurumu ve büyük bir ödeme kurumu bulunmakta.. Her servis sağlayıcı Singapur'da faaliyet göstermek için bu üç lisanstan herhangi birine sahip olmalı. Singapur merkezli Zipmex, Japonya merkezli Liquid lisans için başvurmayı planlayan şirketler arasında yer alıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ