Reddit'teki bir kullanıcı, Terra'nın Do Kwon'una karşı Singapurlu yetkililere bir Polis Raporu sunduğunu iddia ediyor.

Singapurlu Bir LUNA/UST Yatırımcısı Terra

Reddit'teki bir kullanıcı, Terra'nın Do Kwon'una karşı Singapurlu yetkililere bir Polis Raporu sunduğunu iddia ediyor.

Popüler Amerikan sosyal haber toplama platformu Reddit'teki bir kullanıcı, kripto para birimi LUNA'nın ve sabit para TerraUSD'nin kurucusu Do Kwon'a karşı Singapurlu yetkililere polis şikayetinde bulunduğunu bildirdi.

The Chosun Ilbo, Do Kwon'un bir seri LUNA yatırımcısının evine "izinsiz girmesinden" sonra Singapurlu yetkililerle zaten temas halinde olduğunu bildirdi. Raporlara göre, yatırımcı LUNA kazasında 1,56 milyon dolarlık büyük bir zarara uğradı. Anonim yatırımcı Perşembe gecesi Do Kwon'un ikametgahının zilini çaldı ve Do Kwon'un karısı tarafından cevaplandı. Kimliği belirsiz adam, "Kocanız evde mi?" gibi bir şey sordu.

LUNA Dolandırıcılığında 1000'den Fazla Singapurlu Yatırımcı Para Kaybetti

Terra LUNA, bu Perşembe günü tokenin LUNA/UST de-pegging dolandırıcılığı sırasında %97 oranında değer kaybetmesiyle düşüşe geçerken, Do Kwon aşırı eleştirilerle karşı karşıya. Birkaç yatırımcı, kripto çöküşünde her şeyi kaybettiğini iddia ederek Do Kwon'u eleştirmek için sosyal ağ platformlarına yöneldi.

Do Kwon'a karşı şikayette bulunan Reddit kullanıcısı, LUNA kripto para dolandırıcılığında büyük kayıplar yaşadı. Pazar kazasında para kaybeden 1000'den fazla Singapurlu adına adalet aramak için polis yetkililerine gitti. Do Kwon kriz sırasında LUNA/UST sabit paralarını sattığı için tüm yatırımcıların para kaybettiğini bildirdi. Bu arada eski Terra çalışanları, Do Kwon'un aynı zamanda Basis Cash olarak bilinen başka bir başarısız stablecoin'in de kurucusu olduğunu iddia etti.

Dava açan yatırımcıyla ilgili Reddit yazısı, web sitesinde birden fazla yanıt alınmasına neden oldu. Kyuno adlı bir kullanıcı, “Kripto ile uğraşmak yüksek riskli. Polis paranı alamayacak ve Do Kwon'a bir şey yapmayacak."

Sukeguto adlı başka bir Reddit kullanıcısı, "Ben bir kripto meraklısıyım ama bu çok saçma. Zaman iyi olduğunda, kripto fanatikleri kendini beğenmiş bir şekilde itibari paraya tükürür ve merkezi olmayan ve düzenlenmemiş para biriminin ne kadar şaşırtıcı olduğundan bahseder. Şimdi yardım için yalvarıyorlar."

"Para kayboldu. KO'd'un şu anda iade edilecek bir varlığı yok. Terra-LUNA ekosisteminin işleyişindeki temel bir zayıflık nedeniyle, algoritmik olarak kendini değersiz olarak yazdırdı. Reddit kullanıcısı Tatabusa, her yatırımcı, üzerinde yapılan denetimleri okuyup sorunu fark etmiş olsaydı bunu bilmeliydi” dedi.

Raporlar ayrıca, tüm hayat birikimlerini kripto projesine yatıran birkaç yatırımcının, kayıp onlar için çok fazla olduğu için intihar etmeye başvurduğunu belirtti.

Do Kwon, Terra-LUNA Olayları İle İlgili Daha Önce Özür Dilemişti

Terra-LUNA kazasının ardından, Do Kwon Twitter'da "Yaratılışının herkese getirdiği acı" hakkında kalbinin kırıldığını ifade etti. Ayrıca, LUNA'nın devam eden enflasyonu sırasında herhangi bir stablecoin satmadığını belirtti.

Cane Island Alternative Investors'tan Timothy Peterson, pişmanlığını kabul etmesinin bu davaların arkasındaki neden olabileceğini söyledi.

Bununla birlikte, LUNA, kısa vadeli kripto yatırımcıları için oldukça fırsatçı olan hafta boyunca sürekli olarak değer kaybettikten sonra neredeyse %600 kazanç elde etti. Kripto para yatırımcılarının çoğu, kripto ortamındaki belirsizlik göz önüne alındığında, ani sıçramayı görünce inanamadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ