Singapur'un en büyük bankası kripto para borsası başlatıyor

Singapur

Singapur’un en büyük perakende ve ticari bankası DBS, kripto para birimi alanına üç yeni kripto ile ilgili teklifle giriyor gibi görünüyor.

Bildirildiğine göre, DBS’nin yaklaşan kripto hizmeti, beş büyük kripto para birimini destekleyecek DBS Digital Exchange; Bitcoin, Ethereum, XRP, Bitcoin Cash ve Ethereum Classic.

Desteklenen fiat para birimleri arasında ABD doları, Singapur doları, Hong Kong doları ve Japon yeni bulunur. Kripto kullanımının artmasından bu yana, alan içerisinde farklı iş fikirleri türleri de ortaya çıktı.

"Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

DBS Digital Exchange ayrıca küçük ve orta ölçekli işletmelere de izin verecektir.

DBS Digital Exchange herhangi bir varlığı tutmayacaktır. Bunun yerine, tüm dijital varlıklar, saklama hizmetleri için dünya çapında tanınan DBS Bank'ta tutulacak."

DBS Digital Exchange ayrıca küçük ve orta ölçekli işletmelerin yanı sıra büyük şirketlerin de menkul kıymet tokenı çıkarmasına izin verecek.

Singapur Para Otoritesi tarafından düzenlenen bir şirket olarak DBS, yaklaşan kripto hizmetinin "kurumsal düzeyde menkul kıymetler güvencesi gibi belirgin avantajlar" sunacağını belirtti.

 Belgeye göre, yaklaşan banka destekli borsa, dolandırıcılık faaliyetlerini önlemek ve Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörle Mücadele Finansman düzenlemelerine sıkı bir şekilde uymak için sağlam önlemler de sağlamayı hedefliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ