Daha önce, yalnızca "kurumsal ve kurumsal yatırımcılar, aile ofisleri ve DBS Private Bank ve DBS Treasures Private Client müşterileri" fonları yönetmek için mobil uygulamaya erişebiliyordu.

Singapur

Daha önce, yalnızca "kurumsal ve kurumsal yatırımcılar, aile ofisleri ve DBS Private Bank ve DBS Treasures Private Client müşterileri" fonları yönetmek için mobil uygulamaya erişebiliyordu.
Şimdilik, uygulamanın güncellenmiş sürümü, müşterilerin dijital varlıkları yönetmesine yardımcı olacaktır.
Singapur'daki en büyük banka olan DBS Group Holdings Ltd'nin, üyelerine özel dijital borsada kripto ticaret hizmetlerine erişimi genişlettiği bildiriliyor. Bu, DBS Hazineleri segmentindeki yatırımcıların borsada Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve XRP ticareti yapma seçeneğine sahip olacağı anlamına geliyor. Hazine segmentinin bir parçası olmak için yatırımcıların 246.000 $'lık yatırım yapılabilir varlıklara sahip olmalarının talep edildiğini belirtmek önemlidir.

Daha önce, yalnızca "kurumsal ve kurumsal yatırımcılar, aile ofisleri ve DBS Private Bank ve DBS Treasures Private Client müşterileri" fonları yönetmek için mobil uygulamaya erişebiliyordu. Şimdilik, müşterilerin dijital varlıkları yönetmelerine yardımcı olacak uygulamanın güncellenmiş sürümü, daha az hantal olacak şekilde değiştirildi. Ayrıca, daha fazla kullanıcıyı barındıracak şekilde ölçeklenebilirlik geliştirildi.

Bankanın CEO'su Piyush Gupta yaptığı açıklamada, bankanın ekosistemin yeni başlayan şirketlere kıyasla daha fazla hizmet sunan yerleşik ve düzenlenmiş bir kuruma ihtiyacı olduğuna inandığını belirtti.

Bir yandan, küresel bir kripto merkezi olmak istiyoruz. Öte yandan, bu spekülatif varlık sınıfıyla yerli nüfusumuzun yanmasından da çok endişeliyiz.

Ayrıca, bankanın tüketicileri korumak için altyapısını genişletme kararının, son piyasa düşüş trendinden kaynaklandığını da açıkladı.

DBS genişlemesi, Singapur Bitcoin ticaret kısıtlamalarından sonra geliyor
Son güncellemelerin ardından, bankanın yaklaşık 100.000 müşterisi, hizmetlere erişirken minimum 500 ABD Doları yatırım yapabilecektir. Banka, kriptoya girdiğinden beri bazı inanılmaz rakamlar kaydetti. Raporlara göre, borsadaki toplam ticaret Nisan ve Haziran ayları arasında ikiye katlandı. İlginç bir şekilde, Bitcoin alımlarının miktarı yaklaşık yüzde 400 arttı.

Bir kripto hizmetine erişimi genişletme kararı, bankanın kendi kendine yönlendirilen yatırım rotalarına yönelik değişen tercihinin zengin müşterilerinden kaynaklanıyor. Bu DBS'ye göre.

Son zamanlarda, Singapur Para Otoritesi (MAS), perakende yatırımcıların kripto ticareti yapmak için kaldıraç ve kredi olanaklarını kullanmalarını kısıtlayan bir bildiri yayınladı. Genel müdür Ravi Menon'a göre, birçok insan rasyonel olarak riskten habersiz.

Menon, “Dijital Varlık İnovasyonuna Evet, Kripto Para Spekülasyonuna Hayır” başlıklı bir seminerde, kripto para birimlerinin sınırsız doğasının dijital varlıkları yasaklamanın işe yaramayacağından bahsetti.

Bu alandaki düzenlemeleri geliştirmek için küresel düzenleyiciler arasında artık daha büyük bir ivme var. MAS da bunu yapacak.

Ona göre kripto, yatırımcılar için çok tehlikeli ve oynaklığı nedeniyle para olarak tanınmaya uygun değil. Ancak, Tokenization ve dağıtılmış defterlerin ekonomik potansiyele sahip olduğunu itiraf etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ