Sınır ötesi ödemelerde ucuz, hızlı ve güvenli

Birçokları için, bir aile üyesine veya işletmeye farklı bir coğrafi bölgede para göndermek yaygın bir uygulamadır. Nakit veya sınır ötesi ödemeler olarak bilinen bu eşler arası transferler sıklıkla tel, posta veya çevrimiçi aktarım yoluyla gönderilir. Ne yazık ki, bu para transferlerinin tamamlanması birkaç gün sürebilir; bunun yanı sıra, hızlı bir şekilde ekleyebilecek harç ve gizli maliyetlerle sonuçlanacaktır.

Şu anda, paranın taşınması için yalnızca iki temel yöntem var: banka hesabından banka hesabına aktarma veya Batı Birliği gibi havale ağları yoluyla geleneksel yol. Bu işlemlerin her ikisi de pahalı, çünkü 2016 Dünya Bankası tarafından hazırlanan rapora göre ABD'den sadece bir havale göndermek için ortalama maliyet yüzde 6.01 civarında kaldı.

Başka bir Dünya Bankası araştırmasına göre, en çok para gönderen ülkeler, Meksika, Çin, Hindistan ve Filipinler'i içeriyor. Bu ülkelerin ilki, 2016 yılında 2016 yılında 26.97 milyar dolar olan ve 2015'ten yaklaşık yüzde 9'a yükselen Meksika'ya yapılan ödemelerle medya ilgisinin çoğunu yakalamaya devam ediyor . Bu, Meksika merkez bankasının 1995 yılına dayanan rakamlarına göre şimdiye kadar kaydedilen en yüksek değer oldu.

Tüm bu olumsuzlukların tepki olarak çığ gibi büyüyen BTC'nin sağladı avantajlar ile bankaların korkulu rüyası olmakta haklı. İşte sunduğu avantajlar ve ''düşük komisyonlar'';

Mobil ödeme kolay

Cep telefonlarındaki bit eşleştirmesi, basit bir iki adımlı tarama ve ödemeyle ödeme yapmanızı sağlar. Kayıt olmak, kartınızı hızlıca kaydırmak, PIN yazma veya herhangi bir şey imzalamak gerekmez. Bitcoin ödemelerinizi almak için tek ihtiyacınız olan şey ise QCR kodudur. 

Her yerde, her zaman çalışır

Tıpkı e-postayla olduğu gibi, ailenizden aynı yazılımı veya aynı servis sağlayıcıları kullanmasını istemeniz gerekmez. Onların kendi favorilerine sadık kalmasına izin verin. Sorun yok; aynı açık teknolojiyi kullandıkları için hepsi uyumludur. Bitcoin ağı tatillerinde bile çalışır!

Hızlı uluslararası ödemeler

Sınırların ötesine geçmek, caddenin karşısına geçmek kadar kolaydır. Üç iş günü beklemek, hiçbir banka, uluslararası bir transfer yapmak için ekstra ücret yoktur ve gönderebileceğiniz minimum veya maksimum tutarda herhangi bir sınırlama yoktur.

Kendi ücretlerinizi seçin

Bitcoin almak için herhangi bir ücret yoktur ve birçok cüzdan, harcama yaparken ne kadar bir ücret ödeyeceğinizi kontrol etmenizi sağlar. Çoğu cüzdanın makul varsayılan ücreti vardır ve daha yüksek ücretler ile işlemlerinizin daha hızlı onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Ücretler, aktarılan tutardan bağımsızdır; bu nedenle, 1 lira göndermek için gereken ücretle aynı ücret karşılığında 100.000 lira göndermek mümkündür.

Kimliğinizi koruyun

Neredeyse fiziksel para gibi, kimliğinizi ortaya koymadan bir ödeme göndermek bile mümkündür. Kimse sizden kimlik numaranızı, ev adresinizi istemez.

Bu karşılaştırmadan sonra seçim yapmak pek de zor olmayacaktır. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ