Sirin Labs şanssız günler geçiriyor

Sirin Labs Çalışan Kadrosunun Yüzde 15’ini İşten Çıkardı

Geçtiğimiz dönemlerde Finney adlı Blockchain tabanlı telefonunu piyasa süren Sirin Labs kripto para piyasasındaki ayı sezonu şansız günler geçiriyor. Sirin Labs, Finney adlı amiral gemisinin beklenenden az satması nedeniyle 60 kişilik ekibinin 15’ini işten çıkartacak.

Kripto para piyasasında Nisan ayında Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Binance Coin önderliğinde heyecan verici bir yükseliş dalgası başlamış olabilir. Ancak buna rağmen ayı sezonu kripto para girişimlerine dişini geçirmeye devam ediyor.

İsrailli işadamı Moshe Hogeg tarafından kurulan Sirin Labs geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Blockchain tabanlı amiral gemisi Finney’i duyurmuştu. 1000 dolarlık fiyatıyla piyasaya sürülen Finney’in Blockchain tabanlı akıllı telefonu olduğu iddia ediliyordu. Cihazın en dikkat çeken özelliği ise doğrudan soğuk kripto para cüzdanıyla geliyor oluşuydu.

Finney’in satışı için çok ciddi reklam çalışması yapılmasına rağmen cihaz bir türlü tutulmadı. Öyle ki Barcelona’nın süper starı Lionel Messi Finney’in ve Sirin Labs’in reklam yüzü olmuştu. Globes’un raporuna göre bu nedenle şirket çalışan sayısını azaltarak küçülmeye gidecek.

Sirin Labs’in kurucusu Moshe Hogeg, Globes’a verdiği röportajda çalışanlarının maaşlarını ödeyemedikleri konusundaki iddiaları reddetti. Moshe Hogeg şunları kaydetti:

Küresel piyasalar iyi durumda değil. Şirketimiz yazılım geliştirme ve dağıtım konularına odaklanacak. Finney’in satışları beklediğimiz gibi değildi.

Boğa piyasasının kripto para piyasasında hüküm sürdüğü geçtiğimiz yıllarda Sirin Labs düzenlediği ICO’da toplamda 255 milyon dolar toplamayı başarmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ