İsviçre'deki en büyük borsa olan SIX, listelerinde bazı değişiklikler yapmakta. SIX listeyi güncellemek için platformdaki varlıkları listelerken ufkunu daha da genişletiyor.

SIX, İsviçre’de Tezos’a Dayalı Bir ETP Başlattı

İsviçre'deki en büyük borsa olan SIX, listelerinde bazı değişiklikler yapmakta. SIX listeyi güncellemek için platformdaki varlıkları listelerken ufkunu daha da  genişletiyor.

Ekim ayında, SIX BNB tokenını platformunda takas edilen bir ürün (ETP) olarak listelemek için Binance ile işbirliği yaptı. Bu ortaklık, Binance pazarındaki tutumu daha da arttırmaya yardımcı olacaktır.

Tezos Merkezli ETP SIX’de Açıldı

İsviçre'nin en büyük borsası SIX geçtiğimiz günlerde platformunda Tezos (XTZ) merkezli borsa alım satım ürünü (ETP) listeledi. Amun AG listeyi yaptı ve Coinbase Custody, saklama hizmetleri sağlayacak. Amun AG CEO'su Hany Rashwan, bunun yatırımcılara istifade ederek gelir elde etme şansı veren ilk ürün olacağına inanıyor.

Şirket sistemin bir parçası olmuş durumda ve müşteriler adına yeni XTZ kripto paralarının işletilmesine ve temettü ödemelerine izin verecek. Amun, platform tarafından sağlanan varlık yönetimi hizmetleri için yıllık varlığın yüzde 2,5'inden sorumlu. Hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılar kendilerine sunulan ürünleri kullanabilirler.

AXTZ numarası altında listelenen Tezos tabanlı ETP, SIX'te listelenen 9. kripto ürünü. Bunlar tarafından listelenen diğer ürünler, Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Binance Coin tabanlı ETP'ler olarak dikkat çekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ