Siyasetçi Ron Paul: ABD Hükümeti Bitcoin

Eski ABD'li milletvekili ve cumhurbaşkanı adayı Ron Paul kripto para birimlerinin para olarak düşünülmemesi gerektiğini savunuyor; ancak büyümeleri konusunda da "şaşkın" olduğunu ifade ediyor.

Ancak Paul, geçtiğimiz hafta finansal haber kuruluşu olan TheStreet ile yaptığı röportajda, uzman olmadığı halde ABD'deki alternatif para birimlerinin yasalaşmasına yardımcı olabileceği düşüncesiyle bu teknolojiyi desteklediğini belirterek konuyla ilgili çeşitli görüşlerini dile getirdi.

Bununla birlikte, Paul, kripto para birimlerinin para olarak hizmet edebileceğine inanıp inanmadığı konusunda belirsizken (altın veya kıymetli metaller üzerine olan tercihine dikkat çekerek) ABD hükümetinin teknolojinin denetimine katılımının sınırlandırılması gerektiğini de belirtti. .

Paul haber kaynağına şunları söyledi:

"İnsanlar kullanmak istiyorlarsa, hükümet bunun dışında kalmalıdır."

Zaman içerisinde çelişkili konuşmalarının yanında yine de Paul, kripto paralar ile ilgili iki ana endişeden bahsetti: Birincisi dolandırıcılık olasılığı, ikincisi hükümetin gözetimidir.

Paul mevcut para birimlerini çok fazla gözlemlediğine ve bunların nasıl kullanıldığının bilindiğine inanıyor ve bunun kripto varlıklarına uygulanabileceğine dair endişeleri olduğunu dile getirdi.

Ancak, bazı yönleriyle belirsizliğe rağmen; Paul, Blockchain teknolojisinin "Gelecek için çok büyük bir şey." şeklinde düşünüyor.

Bunların yanı sıra Paul'un oğlu Rand, seçim gözetim gruplarında bu yıl kampanya bağışları için bitcoin kabul etmeye başladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ