Bitcoin, son birkaç hafta içinde patladı ve neredeyse yıl içinde %138 değer kazandı.

Sızan Citibank Raporu Bitcoin

Bitcoin, son birkaç hafta içinde patladı ve neredeyse yıl içinde %138 değer kazandı.

Bu hafta 18 bin dolar seviyesini geçen Bitcoin, uzun süredir acı çeken BTC destekçileri arasında sevinç yarattı ve birçoğunun bitcoin'in 2017 sonundaki balonunu hatırlamasına neden oldu . Ancak son yükseliş 2017'nin ana akım Bitcoin çılgınlığı olmadan gerçekleşiyor.

Citibank’ın öngörüsü

Şimdi, Wall Street devi Citibank'tan sızdırılan bir rapor, kıdemli bir analistin, Bitcoin'in Aralık 2021'e kadar potansiyel olarak 318.000 $ 'a ulaşabileceğini düşündüğünü ve buna "21. yüzyıl altını" adını verdiğini ortaya çıkardı.

Citibank'ın küresel CitiFX Technicals başkanı Tom Fitzpatrick, kurumsal müşterilere sızdırılan notta, "Bitcoin'in tüm varlığı, uzun vadeli bir eğilimi devam ettiren, acı verici düzeltmelerin ardından gelen düşünülemez toparlanmalarla karakterize edildi. Böyle bir yapısal gelişmenin eşiğinde miyiz?" diyor.

Son on yılda üç Bitcoin boğa koşusunu gösteren bir grafiğe işaret eden not, mevcut rallinin "Aralık 2021'de, kanalın en yüksek noktasında potansiyel olarak zirve yapabileceğini ve bunun da bitcoin başına 318.000 $ 'a varan bir hareket olduğunu gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ