Bu yazımızda sizlere Skale Network Coin Nedir? SKL Coin Nedir? Sorularının cevabını vererek projenin ayrıntılarını sunmaya çalışacağız.

Skale Network Coin Nedir? SKL Coin Nedir?

Bu yazımızda sizlere Skale Network Coin Nedir? SKL Coin Nedir? Sorularının cevabını vererek projenin ayrıntılarını sunmaya çalışacağız.

Skale Network Nedir?

SKALE Network, Web3 uygulamalarını ölçeklendirmek için tasarlanmış, açık kaynaklı, merkezi olmayan "elastik" bir blok zinciri ağıdır.

SKALE zincirleri, Ethereum blok zincirinin bir katman üzerinde bulunan, yapılandırılabilir, uygulamaya özel blok zincirleridir (genellikle "dinamik parçalar" olarak adlandırılır).

Geliştiriciler, her biri özel Ethereum uyumlu akıllı sözleşme platformu olarak işlev gören ve daha hızlı blok süreleri ve saniyede daha fazla işlem gerçekleştirme yeteneği olan SKALE zincirlerini kiralayabilir.

Çekirdek geliştirici SKALE Labs'e göre, SKALE zincirleri tam durum akıllı sözleşmeleri çalıştırabilir, merkezi olmayan depolamayı destekleyebilir, toplama sözleşmeleri yürütebilir (bir katman-2 ölçekleme çözümü) ve EVM'yi (Ethereum Sanal Makinesi) kullanarak makine öğrenimi algoritmalarını çalıştırabilir.

Ethereum ile birlikte SKALE Network, Web3 uygulamalarının geleneksel uygulamalarla maliyet ve performans temelinde rekabet etmesine izin vermeyi amaçlamaktadır.

Tarihçesi

Kurucu ortaklar Stan Kladko ve Jack O'Holleran, 2017'de Signia Venture Partners ve Floodgate'teki arkadaşları tarafından kripto alanında bir şirket kurmak istediklerinde birbirlerine bağlandılar. Her ikisi de merkezi olmayan uygulamalar oluşturmaya çalışıyordu ve ölçeklendirme ve büyümeye engel olmayacak bir kullanıcı deneyimi yaratma konusunda benzer sorunlarla karşılaştı.

Stan, üzerinde çalıştığı farklı uygulamaları ölçeklendirmenin bir yolu olarak ilk SKALE mimarisini ve mekaniğini buldu. Jack ile yaptığı ilk işbirlikleri sırasında, Etheruem ile birlikte çalışabilecek ve yeni dApp'lerin ölçeklendirme darboğazlarının üstesinden gelmesine izin verebilecek yeni bir yüksek verimli katman oluşturmak için potansiyel bir pazar fırsatı olduğunu fark ettiler. Merkezi olmayan borsalar (DEX'ler), arama ve e-ticaret gibi yeni merkezi olmayan uygulamalar pazarı hızla büyüdüğünden, mevcut blok zincirleri bir ölçeklendirme çözümüne ihtiyaç duyuyordu.

İşte o zaman SKALE doğdu. 1 Ocak 2018'de Jack ve Stand, SKALE Projesini resmen başlattı ve Signia Ventures ve Floodgate'ten destek ve tohum desteği aldı. SKALE, diğerlerinin yanı sıra Winkelvoss Ventures, Multicoin Capital, Hashed ve Hashkey dahil olmak üzere kripto ve blok zinciri alanındaki diğer birkaç yatırımcıdan destek almaya devam etti.

SKL Coin Nedir?

İki buçuk yıllık geliştirme ve test sürecinden sonra, SKALE aşamalı ana ağ dağıtım planını açıkladı. Bu planın bir kısmı, ConsenSys Codefi'nin Activate platformu aracılığıyla halka açık bir SKL token satışına ev sahipliği yapmaktı. SKALE, Activate'in yeni Kullanım Kanıtı çerçevesini yardımcı program tokenleri için kullanan ilk proje oldu; bu, token satın alan satış katılımcılarının token kullanımlarını (yani, ağdaki hisselerini) izin verilmeden önce aktif olarak "kanıtlamalarını" gerektirir. bunları aktarın veya kullanın.

SKALE, herhangi bir stake veya token transferini desteklemeyen sınırlı bir sürüm olan 30 Haziran 2020'de ana ağının ilk aşamasını başlattı. Bunu, 2020 Eylül ayında 90 ülkede yaklaşık 4.000 katılımcıyla sonuçlanan ConsenSys Activate token satışı izledi. Mainnet Aşama 2, 1 Ekim 2020'de 46'dan fazla onaylayıcı kuruluşla delegasyon ve stake etme desteği başlattı. Mainnet'in son aşaması olan Mainnet Aşama 3, 1 Aralık 2020'de kanıtlarını tamamlayan belirteçlerin kilidinin açılmasıyla aynı zamana denk geldi. Bu noktada, tokenlar Binance, Huobi ve Uniswap dahil olmak üzere çeşitli borsalarda kullanılabilir hale geldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ