Sky Mavis'in Ronin Yan Zinciri, projeye üç yeni doğrulayıcı ekleyerek doğrulayıcı ayarını 17'ye çıkardı.

Sky Mavis

Sky Mavis'in Ronin Yan Zinciri, projeye üç yeni doğrulayıcı ekleyerek doğrulayıcı ayarını 17'ye çıkardı. Yeni Ronin doğrulayıcıları arasında Efficient Frontier, Community Gaming ve Nansen yer alıyor.

Oyna-kazan oyunu Axie Infinity'yi çalıştıran Ethereum bağlantılı bir yan zincir olan Ronin'e üç yeni doğrulayıcı eklendi. Mart ayındaki 600 milyon dolarlık soygundan sonra güvenliği güçlendirme çabası.

Axie Infinity geliştiricisi Sky Mavis'in Ronin geliştirme ekibi, yeni blog gönderisinde zincirin güvenliğinin sahip olduğu 14 doğrulayıcıdan 17 doğrulayıcıya yükseltildi. Yeni doğrulayıcıların eklenmesi nedeniyle yan zincirdeki işlemleri onaylayan kişilerin sayısı arttı.

Ronin ekibi, Ronin doğrulayıcıları olarak eklenen üç varlığın Efficient Frontier, Community Gaming ve Nansen'i içerdiğini söyledi. 21 bağımsız doğrulayıcı kurma hedefine yaklaştığını da sözlerine ekledi.

Toplam sayıyı 17'ye çıkaran ve ağı toplu olarak güvence altına alan 21 bağımsız doğrulayıcının ilk hedefimize ulaşma yolunda ilerleme kaydeden üç yeni Ronin ağ doğrulayıcısını tanıtmaktan heyecan duyuyoruz."

Bu yıl Mart ayında Ronin, en büyük kripto para birimi saldırılarından birine sahipti. Ronin'in dokuz doğrulayıcı düğümünden beşi, sonunda Kuzey Kore kıyafeti Lazarus olarak tanımlanan bilgisayar korsanlarının kontrolüne girdi. Sonuç olarak, 600 milyon dolardan fazla bir bedelle 173.600 ETH ve 25.5 milyon USDC'yi köprüden indirmeyi başardılar.

Ekip, Nisan ayında, hack sonrası bir güvenlik önlemi olarak doğrulayıcı sayısını artıracağını duyurdu. Doğrulayıcılar, bir hisse kanıtı blok zincirinde çoğunluk konsensüsünü veya doğrulayıcıların anlaşmasını kullanarak işlemleri doğrular.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ