Amerikalı girişimci ve SkyBridge CEO'su Anthony Scaramucci, CNBC ile yaptığı röportajda, bir Bitcoin'in kolayca 500.000 dolardan işlem göreceğini söyledi.

Amerikalı girişimci ve SkyBridge CEO'su Anthony Scaramucci, CNBC ile yaptığı röportajda, bir Bitcoin'in kolayca 500.000 dolardan işlem göreceğini söyledi. BTC'nin popülaritesinin arttığını ve milyonerlerin dünyanın en baskın kripto para birimini almak istediğini söyledi. 9 Kasım'da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.600 $'a ulaştıktan sonra Bitcoin, Pazartesi günü 63.000 $ fiyat seviyesini korudu. 2021'de %130'dan fazla bir sıçrama ile BTC, en iyi performans gösteren finansal varlıklardan biridir.

Anthony Scaramucci'ye göre “Bitcoin ve diğer kripto para birimleri hala benimsemenin erken bir aşamasında.” Eski Goldman Sachs'ın yöneticisi, insanlara Bitcoin'in önemi ve potansiyeli hakkında bilgi vermek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını söyledi. “Çok erken geldiğimize inanıyorum. Cathie Wood haklıysa, 2024'ün sonunda ve 2025'in ortasında bir milyar cüzdanınız olacak. Bitcoin kolayca 500.000 dolardan işlem görecek. Unutmayın, toplumumuzdaki her milyonerin bir dijital paraya sahip olmasına yetecek kadar Bitcoin'iniz bile yok. JPMorgan, 49 milyon milyoner olduğunu söylüyor. Sen bile yeterli değilsin. Bu yüzden benim için insanlara neden şu anda sahip olmaları gerektiğini açıklamak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum” dedi Scaramucci CNBC'ye.

Bitcoin'in Oynaklığı Son Birkaç Ayda Azaldı

Önde gelen kripto para biriminin fiyatındaki üstel büyümeye rağmen, eleştirmenleri fiyat oynaklığının olumsuz yönlerinden biri olduğunu savunuyor. Ancak son aylarda volatilite azaldı. Bitcoin'in en büyük kurumsal sahiplerinden biri olan MicroStrategy'nin CEO'su Michael Saylor, BTC'deki oynaklığın gelecekte bir sıçrama ile azalacağına inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ