Trezor kurucusu ve CEO'su Marek "Slush" Palatinus tarafından işletilen Bitcoin madencilik havuzu olan Slush Pool, küresel bitcoin madencilik endüstrisinin resmen en büyük madencilik havuzu haline geldi.

Son zamanlarda, daha önce SegWit2x çatalını destekleyen hash değerinin ve madencilik havuzlarının çoğu Bitcoin Cash'e yöneldi. Sonuç olarak, Bitmain'in Antpool'u gibi önde gelen maden havuzlarının birçoğu, hashratlarını Bitcoin'den Bitcoin Cash'e yeniden tahsis etti ve bitcoin madenciliği alanı rekabete açık bıraktı.

Bazı hashrateler bitcoin ağından ayrılırken, Slush Pool, bitcoin ağının hashing gücünün yüzde 20,8'ini oluşturan endüstrideki en büyük bitcoin madenciliği havuzu olma konumunu sağlamlaştırdı.

Slush Pool, birkaç ay boyuncal havuz içindeki madencilere sağladığı özgürlük için övgüler aldı. Örneğin, SegWit2x sert çatalı bakımından, madencilerin görüşlerini yerine getirmek için havuzundaki madencileri zorlamak yerine, madencilere SegWit2x için sinyal verme teklifinde bulunmamalarını sağladı.

Slush Pool, karma hızla Antpool'un üstesinden geldiğinde, bitcoin topluluğu şirketin kilometre taşını kutladı.

Topluluktaki bir bitcoin kullanıcısının SegWit2x sert çatalı ve Bitcoin Cash'e bazı sermaye, kaynak ve karma gücün göçüyle ilgili bir sorusuna tepki olarak, Slush şunları söyledi:

"Karar vermek için burada değilim. Madencilerimizin seçim yapmalarına izin verdik ve NYA'yı reddettiler. "

Başlangıçta, bitocin pazarı, bitcoinin geleceğini belirsizliklerden temizlediği için, SegWit2x çatalının iptal edilmesine olumlu tepki verdi. Bununla birlikte, bitcoin pazarı ve yatırımcıların büyük çoğunluğu panik yapmaya başladı. Bitcoin Cash, piyasa değerlemesi açısından Ethereum seviyesine kısa süreliğine indi.

Oldukça büyük miktarda yatırımcı, pazarın hash oranını takiben Bitcoin Cash'e geçtiğini iddia etti. Bununla birlikte, hash oranı daha karlı blokchain takip etme eğiliminde olduğu için, bu durum kesinlikle geçerli değildir. Şu anda, Bitcoin Cash, zorluk seviyesi nedeniyle benim için çok daha karlı bir yatırım aracı. Bir sonraki zorluk ayarı hem Bitcoin hem de Bitcoin Cash ağlarında gerçekleştiğinde, muhtemelen bitcoin ağından ayrılan hash oranının büyük bir kısmı bitcoine geri dönecektir.

Madenciler Bitcoin Cash ağında kalmak için bir kayıpta bulunmayı tercih ederse, bunun olasılığı düşük olsa da, bir sonraki bitcoin zorluk ayarlaması üzerine, Slush Pool gibi madencilik havuzları, bitcoin ağını korumaya devam edecek ve sonuç olarak, bitcoin mempool'unun boyutu teyit edilmemiş işlemler silindiğinde azalacaktır.

Belli ki, Bitcoin'in, Bitcoin Cash'in, açıkçası kripto para piyasasının tamamının geleceği konusunda bir belirsizlik var. Mevcut bitcoin madencileri ve Slush Pool gibi madencilik havuzlarının, bitcoin ağını sağlıklı kılmak, topluluk ve endüstri için işlemleri teyit etmek adına kaynaklarını ayırmaya devam ettiklerini gösteren olumlu bir gelişmedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ