İki telekomünikasyon şirketi tarafından oluşturulan Blockchain platformu, ülkenin Blockchain entegrasyonunun bir parçası olarak hükümetten resmi bir onay aldı.

Smart Dubai, Yerel Telekomünikasyon Şirketinin Blockchain Platformunu Onayladı

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) iki telekomünikasyon şirketi tarafından oluşturulan Blockchain platformu, ülkenin Blockchain entegrasyonunun bir parçası olarak hükümetten resmi bir onay aldı. Platform, şirket yöneticileri tarafından 3 Nisan’da yapılan basın açıklamasında doğruladı.

Emirates Integrated Telecommunications Company eskiden, hem Ethereum (ETH) hem de Hyperledger Fabric ile uyumlu bulut tabanlı özel Blockchain sunmak için Blockchain-platform-as-a-Service (BPaas) platformunu yarattı.

Platform yakın zamanda, devlet düzeyinde hizmetlerin 2021 yılına kadar yıkıcı teknolojilerin kullanılmasıyla dönüştürülmesinden sorumlu olan devlet kuruluşu Smart Dubai'den onay mührü aldı.

Farid Faraidooni yaptığı basın açıklamasında şu sözleri söyledi:

“Dubai Blockchain gündemi, kentin geleceği için ayrılmaz bir stratejidir ve hükümetin dijitalleştirilmesinde kilit rol oynamaktan gurur duyuyoruz”

CEO Farid Faraidooni, “Ülkenin dijital dönüşümünü desteklemek için BPaaS'ımızın üzerine inşa ederek, Akıllı Dubai Ofisi'nin Blockchain'deki desteğimiz, 2021'e kadar olan devlet işlemlerinde verimlilik yaratan akıllı çözümler sağlama yönünde önemli bir adım” dedi.

Yapılan açıklama BAE’nin, havacılık endüstrisinde Blockchain’in rolü konusunda özel bir konferansa ev sahipliği yapmasıyla aynı hafta gerçekleşti. Geçtiğimiz ay, benzer bir konferansta kripto para birimlerini doğrudan ele alan yetkililer, olayın destekleyici düzenlemesine ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Bu arada Smart Dubai, yol haritasının bir parçası olarak Nesnelerin İnterneti (IoT) ve yapay zeka (AI) gibi ilerlemeleri de uygulamayı hedefliyor.

Smart Dubai CEO'su Wesam Lootah, “Dubai şehri, Blockchain teknolojisine öncülük etti ve bu çığır açan teknolojinin evrimi için gelecekteki yol haritasını uygulamak ve belirlemek için yeni ve geliştirilmiş yöntemler sağlamada dünya lideri olmaya devam ediyor” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ