Perşembe günü, RAP efsanesi ve NFT ikonu Snoop Dogg, ApeCoin (APE) ve Bored Ape yat kulübünde (BAYC) NFT temaları olarak yeni müzik yayınladı.

Perşembe günü, RAP efsanesi ve NFT ikonu Snoop Dogg, ApeCoin (APE) ve Bored Ape yat kulübünde (BAYC) NFT temaları olarak yeni müzik yayınladı.

“Ape Drops 03: An 8th” adlı albüm, Wiz Khalifa ile kaydedilmiş sekiz parçadan oluşuyor.

Rapçi Snoop Dogg, Wiz Khalifa ile ortaklaşa bir müzikal NFT yayınladı. NFT koleksiyonunun teması, manşetlere çıkan tanınmış projeler olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) ve ApeCoin (APE). Koleksiyon sekiz modülden oluşuyor. Bu koleksiyonun ortaya çıkmasıyla birlikte APE'de bir fiyat artışı olmuş gibi görünüyor.

17 Mart'ta mega ünlü NFT Bored Ape Yacht Club (ApeCoin, BAYC için yerel token) ve Mutant Ape Yacht (MAYC) koleksiyonları piyasaya sürüldü. Bir haftadan kısa bir süre içinde piyasa değerine göre ilk 100 kripto para biriminden biri oldu. APE, KuCoin, Binance ve Coinbase gibi büyük merkezi borsalarda hızla ortaya çıktı.

Apecoin ilk olarak NFT Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yacht Club sahiplerine hediye olarak piyasaya sürüldü. Tokenin fiyatı bu hafta keskin bir şekilde yükseldi ve Pazartesi günü 10.96 dolardan işlem görmeye başladı. Token bu hafta yüzde 67.5 yükseldi. Snoop Dogg ve Wiz Khalifa'nın serbest bırakılması, son 24 saatteki yüzde 19,6'lık artışta etkili oldu.

Snoop Dogg, satışı Twitter'dan duyurdu. Parçalar sadece 2 gün boyunca satışta ve sadece BAYC'nin hafta başında bir airdrop yoluyla yayınlanan APE tokenini kullanarak satın alınabilir.

APE fiyatları duyurudan sonra sıçradı ve şimdi yüzde 18 artarak 14,2 dolara çıktı. APE, BAYC sahiplerinin Yuga Labs'in risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz liderliğindeki bir finansman turunda 450 milyon dolar topladığını açıklamasının ardından Çarşamba gününden bu yana yükseliş trendinde.

Snoop Dogg ve NFT

Amerikalı rapçi Snoop Dogg, daha önce dokuz CryptoPunks dahil olmak üzere 247 NFT tokeni toplayan Cozomo de' Medici olduğunu bildirmiş olan NFT dünyasında yeni değil. DappRadar bunu 17,7 milyon dolar olarak değerlendiriyor.

Snoop Dogg, Ağustos 2021'de Cozomo de' Medici Twitter hesabını oluşturdu ve o zamandan beri 37.000 takipçi kazandı. Bu süre zarfında, NFT'ye yaptığı yatırımları rapor ederek, derin konu uzmanlığını ortaya koydu.

348.250 ila 4.73 milyon dolar ve on Meebits arasındaki kriptopunklara ek olarak, portföyü üretken görüntüler içeriyor. Bunlar arasında, Art Blocks pazarında satılan sanatçı Monica Rizzolli'nin NFT bileşenleri “Fragments of an Infinite Field” var.

Ayrıca daha önce, hip-hop efsanesi Death Row Records etiketinin ilk NFT etiketi olacağını duyurdu. Bu arada, altı hafta önce satın almıştı.

Snoop, “Meta evrene yeni sanatçılar getireceğiz… İlk bağımsız rapçiler olduğumuzda endüstriyi havaya uçurduk, şimdi meta evrende tekrar yapacağız” dedi. İşin ilginç yanı, bu adam kariyerine Death Row etiketiyle başladı. Otuz yıl sonra sahibi oldu.

Eh, kesinlikle geleceğe bir adım. NFT müziğini çok yakından izlemenizi tavsiye ederiz çünkü yakında sektörü alt üst edecekler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ