Social Capital kurucusu: Bitcoin’in değeri 1.000.000$

Social Capital’in kurucusu, Golden State Warriors’ın ortaklarından Chamath Palihapitiya, Salı günü CNBC’de yapılan röportajda Bitcoin’in potansiyel yükselişiyle ilgili kendi fikrini açıkladı.

Bitcoin’e ilk olarak 2012’de parasını yatırmış olan Palihapitiya'nın açıklamasında söylediklerine bakılırsa ona göre eğer insanlar Bitcoin’e yatırım yapmaya devam ederse 20 yıl içerisinde hayal bile edemeyeceğimiz bir yükselme ile karşı karşıyayız.

Potansiyel olarak Bitcoin fiyatının önümüzdeki yıllarda 1.000.000$'a dayanabileceği analizi başka yatırımcılar ve yorumcular arasında da yankı buldu. Palihapitiya kendi öngörüsünü Bitcoin’in bu zamana kadar geçirmiş olduğu evrimle ve bir değer saklama aracı olarak altına benzemesiyle temellendirdiğini anlattı. 

“Bu şeyin altının değeriyle karşılaştırılabilme potansiyeli mevcut. Bu “şey” despot rejimler ve sömürücü bir hale gelmiş olan bankacılık altyapısına karşı dünyanın aslında doğru bir şekilde nasıl çalışması gerektiğine yönelik bir değer saklama aracı. Bitcoin’in değeri bana göre önümüzdeki 3-4 sene içerisinde 100.000$’a, 20 sene içerisinde de 1.000.000$’a ulaşabilir.”

Bitcoin bankalara karşı bir önlem
Palihapitiya’nın ana argümanı Bitcoin’in var olan bankacılık altyapısının potansiyel olarak neden olabileceği büyük problemlere karşı bir önlem olması. 

Var olan bankacılık sistemi çökmeli, Bitcoin zaten yapısal olarak bu sistemle ilişkisiz.
Son bir öneri mi? 
“Yatırımınızın en azından %1’ini Bitcoin’e yatırın. Bu gerçekten de hepimizi kurtarabilir.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ