Virgin Galactic başkanı ve yatırım şirketi Social Capital'in kurucusu Chamath Palihapitiya, Warren Buffett’in Bitcoin hakkındaki olumsuz görüşlerine karşı çıktı.

Social Capital

Virgin Galactic başkanı ve yatırım şirketi Social Capital'in kurucusu Chamath Palihapitiya, Warren Buffett’in Bitcoin hakkındaki olumsuz görüşlerine karşı çıktı. Ayrıca, herkesin yatırım portföyünün bir kısmını en büyük dijital varlığa tahsis etmesi gerektiğini kaydetti.

Bitcoin'e Portföyünüzün % 1’ini Ayırın

Aynı zamanda Facebook'un ilk yatırımcısı olan Palihapitiya, yakın zamanda CNBC’nin Squawk Box’ında yer aldı. Corona Virüsünün geleneksel pazarlar üzerindeki etkisi hakkında konuşurken, Bitcoin'in sahneye katılımından da bahsetti.

Palihapitiya, en büyük kripto para biriminin diğer finansal varlıklarla tamamen ilgisiz olduğuna inanmakta. Bu nedenle, insanlar buna bir miktar yatırım yapmalıdır:

“Herkesin varlıklarının % 1'ini özellikle Bitcoin'e ayırmalı. Bence bu harika bir güvenli liman. Dünyanın herhangi bir ülkesindeki ortalama bir bireysel vatandaşın ilişkisiz bir hedge sahip olması harika olurdu. Bitcoin olmadığı sürece her finansal araç birbiriyle ilişkilidir. ”

Ancak, finans piyasaları düştüğünde büyük miktarda BTC satın almanın “aptalca bir strateji” olduğunu düşünüyor. Bunun yerine, insanlar bunu zaman içinde yavaş yavaş yapmalıdır:

“Bir süre sessizce bir pozisyon biriktiriyorsunuz ve sonra bir daha asla ona bakmıyorsunuz ve şilte altındaki sigortanın asla vadesi gelmemesini umuyorsunuz. Ama eğer öyleyse, sizi koruyacak. ”

Palihapitiya “İnsanlar Bitcoin'e bir riskten korunma olarak baktıklarında, sadece fiyata odaklanmak yerine hacimleri incelemeliler” diyor.

Warren Buffett Yanlış Düşünüyor

Bu haftanın başlarında, Buffett’in kripto para birimi alanındaki en yeni eleştirilerini yayınlamıştık. Önde gelen ABD'li yatırımcı, Bitcoin de dahil olmak üzere tüm dijital varlıkların hiçbir değeri olmadığını söyledi.

Ancak Palihapitiya, Buffett'in konuyla ilgili görüşüne şiddetle karşı çıktı. Social Capital’in kurucusu, Buffett’in Omaha Oracle’ından çok şey öğrendiğini, ancak Bitcoin’de “tamamen yanlış ve modası geçmiş” olduğunu belirtti.

 Ünlü Amerikan risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper'ın da yakın zamanda Buffett'in iddialarını reddettiğini de belirtmek gerekir. Buffett'in “bu yeni ademi merkeziyetçi ekonomide iyi sonuç vermeyecek” banka ve sigorta şirketlerindeki hisselerinin % 50'sine sahip olduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ