Kaliforniya merkezli finans şirketi SoFi, 3 Aralık'ta yaptığı açıklamada, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından (NYDFS) bir BitLicense satın aldı.

SoFi, New York

Kaliforniya merkezli finans şirketi SoFi, 3 Aralık'ta yaptığı açıklamada, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanından (NYDFS) bir BitLicense satın aldı.

SoFi, 2015'ten beri BitLicense elde etmiş olan kripto ile ilgili 24 firmadan biri haline geldi.

İki Lisans

Özellikle, SoFi, SoFi Digital Assets'ın New York müşterilerine kripto alım satım hizmetleri sunmasını sağlayacak olan kripto para borsa lisansı (BitLicense) ve bir para verici lisansı olmak üzere iki lisans aldı.

Duyuruya göre, firma Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC) ve Stellar (XLM) dahil olmak üzere toplam altı dijital varlığı desteklemeye yetkili durumda

Katı Düzenlemeler İçin Müşteri Talebi

NYDFS Sorumlusu Linda Lacewell, yetkili makamın New York’un kripto ekosistemindeki yeniliği teşvik etme konusundaki kararlılığını belirterek, “Bakanlığın SoFi'nin kripto para birimi ve para verici lisanslarını onaylaması, tüketicilere sürekli gelişen bir küresel finansal hizmetler pazarında daha fazla seçenek sunuyor” vurgusu yapıyor.

SoFi CEO'su Anthony Noto, bir BitLicense'ı sürdürme kararının müşteri talebine bir cevap olduğunu söyledi ve ekledi:

“Üyelerimizin çıkarlarını ilk önce SoFi'de birinci önceliğimiz yapmak [...] Bu, hem SoFi Invest içindeki kripto para birimi gibi, bireylere istedikleri ürünleri sunmayı, hem de onları korudukları gibi sağlam bir düzenleyici çerçeveyle korumayı içeriyor.”

Komisyonsuz Ticaret

Haber, şirketin Eylül ayında SoFi Invest platformuna sıfır ücretli kripto para birimi ticareti başlatmasından sonra geldi. Şubat 2019'dan bu yana büyük Amerikan kripto para borsası ve cüzdan servisi Coinbase ile ortaklaşa olan SoFi, BTC, ETH ve LTC için komisyonsuz ticaret başlattı.

Bir BitLicense, dijital para birimleriyle çalışma kuralları, kontrolü, idaresi, bakımı, saklanması ve verilmesi gibi birçok koşul ve şartı olan kripto para birimleri için büyük bir işletme lisansı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ