Tokyo merkezli telekomünikasyon şirketi SoftBank, geleneksel banka kartı işlevlerine ek olarak yerleşik bir blok zinciri cüzdanı içeren yeni bir banka kartı çıkardı.

SoftBank, Dahili Blockchain Cüzdanına Sahip Yeni Bir Bankamatik Kartı Yayınladı

Tokyo merkezli telekomünikasyon şirketi SoftBank, geleneksel banka kartı işlevlerine ek olarak yerleşik bir blok zinciri cüzdanı içeren yeni bir banka kartı çıkardı.

Kartın Özelliği

SoftBank zaten ön ödemeli Visa kartlar çıkarıyor. SoftBank’ın basın açıklamasına göre, yeni yayınlanan ürün, SBC Cüzdan Kartları, hem sıcak hem de soğuk işlevlere sahip bir blok zinciri cüzdanına sahip ve müşterilerin bakiyelerine gerçek zamanlı olarak erişmelerini sağlıyor.

Yeni kart ayrıca kullanıcıların zaman içinde ödeme yapmalarını ve varlıklarını kullanmalarını sağlayan blok onaylama süresini de ortadan kaldırıyor. Basın açıklamasında, kullanıcılar sadece SBC Cüzdan Kartları uygulamasında bir düğmeye basarak fiat ve kripto para arasında geçiş yapabiliyor.

Teknolojiyi Bilmek

Anonim bir Softbank SBC Proje Lideri, "Basit kartlar yapmıyoruz, ancak uygulama sahnesinin esnek ve daha hızlı bir ömürlük ve ödeme entegrasyonunun geleceğini yaratıyoruz. Yaptığımız SBC, diğer kripto kartlarına yakın değil. Siyah teknolojiyi ancak kullandıktan sonra bileceğiz.” ifadesini kullanıyor.

SoftBank, blok zinciri girişimleriyle de işbirliği yaptı. Nisan ayında, Japon ve Güney Kore pazarlarına genişlemesini desteklemek için Alman ödeme şirketi Wirecard'a 1 milyar doları aşkın yatırım yapmayı planladığını açıkladı. Kasım ayında, Çinli yatırımcılar Meituan-Dianping ve GaoRong dahil olmak üzere dijital ödeme firması OPay'in B serisi finansman turuna katıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ