DriveWealth, ortaklarının perakende müşterilerine platformlarında kripto ticareti yapma yeteneği verirken diğer borsalarla rekabet etmek için bir kripto likidite sağlayıcısı olmayı hedefliyor.

DriveWealth, ortaklarının perakende müşterilerine platformlarında kripto ticareti yapma yeteneği verirken diğer borsalarla rekabet etmek için bir kripto likidite sağlayıcısı olmayı hedefliyor.

Hisse senedi aracılık şirketi DriveWealth, ortaklarının perakende yatırımcılara kripto ticareti hizmetleri sunmasına izin vermek için tasarlanmış iki yan kuruluş kurarak kripto para birimi endüstrisine girdi. DriveWealth, Japon teknoloji devi Softbank tarafından desteklenen New Jersey merkezli bir şirkettir ve 2,85 milyar dolar değerindedir. Kripto alanına giriş, DriveWealth CEO'su Bob Cortright'ın CNBC'ye Coinbase'de yayılan “sürdürülemez” bir işlem olduğunu söylediği şey üzerinden ticaret yapmak zorunda kalan yatırımcılarlar tarafından motive edildi.

"Bir İşlemde 200 Baz Puan Yükleyebileceğiniz Bir Dünyada Devam Edemeyiz"

DriveWealth CEO'su Bob Cortright, "Düzenleyici ortamlar kripto etrafında sıkılaştıkça ve müşteriler spreadlere ve verimliliğe daha fazla odaklandıkça, bir işlemde 200 baz puan talep edebileceğiniz bir dünyada devam edemeyiz." dedi. Coinbase, ABD merkezli en büyük kripto borsasıdır ve işlem değerinin %4,5'i kadar yüksek ücretler artı platformunda bir spread ücreti alır. O zamanki mali raporuna göre, borsa 1,2 milyar dolarlık toplam gelirinin %88'ini üçüncü çeyrekte bu işlem ücretlerinden elde etti.

DriveWealth Kısa Süre Önce Crypto-Systems'i Satın Aldı

Yeni perakende kripto teklifleri, DriveWealth'in ayrı bir kripto girişimi olan Crypto-Systems'i yakın zamanda satın almasıyla mümkün oldu. Bu satın alma yoluyla DriveWealth, DriveLiquidity yan kuruluşunu başlattı ve kripto varlıklarına yatırım yapmak ve ticaret yapmak isteyen ortaklara likidite sağladı. DriveWealth ayrıca DriveDigital'i bir yan kripto borsası olarak başlattı. Perakende yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum üzerinde işlem yapmasına izin vermek için ortaklarına API uygulama programlama arayüzü erişimi sağlamayı planlıyor.

Cortright, çeşitli alanlarda giderek artan sayıda şirketin, kullanıcılarının ticaret yapmasına veya kripto ödülleri kazanmasına izin vermek için kripto likiditesine erişim talep ettiğini söyledi. “Yerleşik, büyük e-ticaret oyuncuları bile, müşterilerini araştırırken büyük bir yüzdesinin bir miktar kriptoya sahip olmak istediğini fark ediyor” diye devam etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ